Blisko ludziProf. Bogdan Chazan o śmierci prof. Romualda Dębskiego. Mamy komentarz

Prof. Bogdan Chazan o śmierci prof. Romualda Dębskiego. Mamy komentarz

Prof. Bogdan Chazan o śmierci prof. Romualda Dębskiego. Mamy komentarz
Źródło zdjęć: © Forum
Karolina Błaszkiewicz
20.12.2018 12:53

Prof. Romuald Dębski, wybitny ginekolog, zmarł w wieku 62 lata. Tę przykrą informację w rozmowie z nami skomentował prof. Bogdan Chazan.

Pomimo że ich postacie były w kontrze - prof. Bogdan Chazan walczy z aborcją w kraju, prof. Romuald Dębski pomagał kobietom w trudnej sytuacji – to darzyli się szacunkiem. Obaj wiele osiągnęli w swojej dziedzinie i mają za sobą setki ufających im pacjentek.

Po tej informacji skontaktowaliśmy się z dr. Bogdanem Chazanem. Naturalnym wydało nam się pytanie, za co podziwiał i szanował swojego oponenta. – Niech odpoczywa w pokoju i spokoju. Dużo wycierpiał w ostatnich dniach swojego życia. Niech Bóg okaże mu swoje miłosierdzie – powiedział nam specjalista.

Wiadomość o śmierci prof. Dębskiego zasmuciła wiele osób. Na początku grudnia jego żona podzieliła się wieścią, że jest on w ciężkim stanie i walczy o życie. Kilka dni później podopieczne profesora okazały mu wsparcie, zostawiając kolaż zdjęć z dziećmi nad jego szpitalnym łóżkiem.

"Z głębokim żalem żegnamy prof. Romualda Dębskiego wybitnego ginekologa, humanistę, przyjaciela naszego Szpitala" – podał Szpital Praski przed godz. 9 rano w czwartek 20 grudnia. Andrzej Golimont, prezes zarządu Szpitala Praskiego, potwierdził tę informację w rozmowie telefonicznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (841)
Zobacz także