Trwa ładowanie...

Prof. Bogdan Chazan otrzymał nagrodę "ojca rodziny". Doceniono jego zasługi

Prof. Bogdan Chazan odebrał Nagrodę im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego przyznawaną przez jeden z katolickich tygodników. Wyróżnienie przyjął z rąk metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego. Doceniono jego walkę o "prawo do życia".
Share
Prof. Bogdan Chazan został tegorocznym laureatem Nagrody im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego
Prof. Bogdan Chazan został tegorocznym laureatem Nagrody im. Sługi Bożego Jerzego CiesielskiegoŹródło: East News
d4g347u

15 lutego w budynku Politechniki Krakowskiej wręczono "nagrodę ojca rodziny" przyznawaną przez Redakcję Tygodnika Rodzin Katolickich "Źródło" i fundację "Źródło”. Tegorocznym laureatem został prof. Bogdan Chazan, były dyrektor Szpitala Świętej Rodziny w Warszawie, angażujący się w walkę z aborcją i ruchami pro-choice.

– Współczesna kultura wymusza na nas postawę obojętności. Dzieje się to już na przestrzeni języka i słów, które określają człowieka jako "zlepek komórek", "zygotę" czy "płód" – mówił abp Jędraszewski podczas uroczystości.

Zobacz także: Opisała, jak podczas porodu potraktował ją prof. Chazan. Teraz lekarz podał ją do sądu

d4g347u

Metropolita podziękował prof. Chazanowi, że uczy, jak walczyć z obojętnością, chociaż dla wielu środowisk jest "wyrzutem sumienia". W odpowiedzi ginekolog podkreślił, że przyjmuje nagrodę w imieniu wszystkich pracowników medycznych, w tym lekarzy, pielęgniarek i położnych, którzy walczą o ludzkie życie, nie zważając na krytykę i przykrości, które ich dotykają każdego dnia.

– Po co lekarzowi sumienie? Po to, aby w codziennej pracy wyraźnie odróżnić dobro od zła. Po to, aby widzieć problemy takie, jakie w rzeczywistości są. Aby skutecznie wybronić się przed zniewalającym działaniem i zawieraniem kompromisów, godzących w wolność sumienia – mówił prof. Chazan.

Nagroda im. Jerzego Ciesielskiego przyznawana jest od 1997 r. przez redakcję i czytelników "Źródła", w rocznicę powstania tygodnika. Redakcja wyróżnia osoby, które swoim zaangażowaniem zawodowym, działalnością społeczną i osobistym świadectwem wyrażają szacunek dla wartości życia i rodziny.

d4g347u

Źródło: Archidiecezja Krakowska, "Fakt"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Samolińska o ustawie antyaborcyjnej: "5 lat to wyrok, którego nie dostaje prawie żaden gwałciciel!"

d4g347u

Podziel się opinią

Share
d4g347u
d4g347u