Blisko ludzi"Program, a po pracy chemia". Joanna Górska o codziennej walce z rakiem

"Program, a po pracy chemia". Joanna Górska o codziennej walce z rakiem

Wiele osób załamałoby się po wiadomości, że chorują na nowotwór i miałoby do tego prawo. Joanna Górska, dziennikarka Polsatu, która zmaga się z tą straszną chorobą, stara się nie tracić optymizmu. Teraz szczerze opowiada o swoim leczeniu.

"Program, a po pracy chemia". Joanna Górska o codziennej walce z rakiem
Źródło zdjęć: © Facebook.com
Lidia Pustelnik

28.12.2017 12:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Joanna Górska wyjawiła w październiku, że choruje na raka piersi i na jakiś czas wycofała się z życia publicznego. Niedawno jednak wróciła do pracy. Dla choroby walczącej z rakiem jest to ogromne wyzwanie. – Środa od kilku tygodni wygląda tak samo. Program... a po pracy chemia – pisze na Facebooku dziennikarka.

Górska musi zmagać się ze skutkami ubocznymi chemioterapii. Jak się okazuje, podczas leczenia zdążyła poznać bratnią duszę. Dziennikarka pokazuje wspólne zdjęcie i ją przedstawia. – Na oddziale były tłumy, kumulacja świątecznych i poświątecznych kursów. Przedstawiam Kobietę Niesamowitą. Chodzący optymizm. Dzięki niej życie na chemii nabiera kolorów, jest wesoło – pisze.

– Ola chemioterapię skończyła w czerwcu, czuje się świetnie, funkcjonuje normalnie. Jeszcze rekonstrukcja i będzie mega. A... i już trzy razy była u fryzjera. Można? Można! – dodaje Joanna Górska.

Dziennikarka już wcześniej opowiadała o tym, jak radzi sobie z chemioterapią. – Każdy dzień jest świętem, a ten z chemią to NADŚWIĘTO! Wlewy zbliżają mnie do szczęśliwego finału. Co tam włosy, co tam rzęsy, co tam brak mięśni i dodatkowe kilogramy przez sterydy, co tam ból i nieciekawe dolegliwości! Rak jest MNIEJSZY O POŁOWĘ! Czy to nie jest cudowne? – pisała wcześniej na Facebooku.

Do dziennikarki zewsząd płyną dobre życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Innych inspirują do dzielenia się własnymi doświadczeniami z tą chorobą. Te opowieści, pełne optymizmu, ale też dramatów, pokazują, że rak może zaatakować każdego. Dlatego tak ważne jest, by regularnie się badać – wówczas szansa na przeżycie jest dużo większa. Szacuje się, że w Polsce nowotwory zabijają blisko 100 tysięcy osób rocznie, z czego około 94 tysięcy umiera w wyniku nowotworów złośliwych.

Komentarze (11)