Trwa ładowanie...
dbe0ib5

Protesty przeciwko zatrzymaniu Margot. Posłanka Lewicy Wanda Nowicka opisała brutalne zachowanie policji

Posłanka Lewicy Wanda Nowicka udziela pomocy zatrzymanym przez policję protestującym. Na swoim profilu na Facebooku opublikowała film, na którym z prawniczką opowiada o brutalnym zachowaniu policji wobec zatrzymanych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Posłanka Lewicy Wanda Nowicka udziela pomocy zatrzymanym przez policję protestującym
Posłanka Lewicy Wanda Nowicka udziela pomocy zatrzymanym przez policję protestującym (Getty Images)
dbe0ib5

Aresztowanie aktywistki LGBT Margot ze Stop Bzdurom miało miejsce w sobotę i wywołało w Polsce lawinę protestów. Wanda Nowicka jest jedną z osób, które pomagają zatrzymanym. Posłanka Lewicy opublikowała na swoim profilu na Facebooku nagranie, na którym wraz z prawniczką omawiają brutalne zachowanie policji.

Według relacji zamieszczonej przez Nowicką na komendzie na Żeromskiego zastosowano wobec kobiety "kontrolę osobistą". Kilku policjantów trzymało dziewczynę nieruchomo. Kolejny podnosił jej sukienkę, a inny dwukrotnie włożył jej ręce w majtki. O incydencie informowała również w trakcie wieczornych sobotnich protestów Łania z kolektywu Stop Bzdurom.

Brutalne zachowanie policji wobec protestujących

"Zatrzymane osoby spotykały się również z chamskimi, seksistowskimi i wulgarnymi komentarzami ze strony funkcjonariuszy. Brakuje nam słów, żeby skomentować tę sytuację. W taki sposób traktowane są przez państwo osoby, które zostały zatrzymane za udział w ulicznym zgromadzeniu. Tak Polska traktuje obywatelki, które wychodzą na ulicę w obronie swoich praw" – opisywała grupa Stonewall na swoim profilu na Instagramie.

dbe0ib5

Sprawdzam!: iRobot Roomba i7

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbe0ib5

Podziel się opinią

Share
dbe0ib5
dbe0ib5