Blisko ludziPrzełom w sprawie zaginięcia Madeleine McCann. Rzecznik rodziny zabrał głos

Przełom w sprawie zaginięcia Madeleine McCann. Rzecznik rodziny zabrał głos

Przełom w sprawie zaginięcia Madeleine McCann. Rzecznik rodziny zabrał głos
Źródło zdjęć: © Getty Images
Dominika Czerniszewska

05.06.2020 19:51, aktual.: 05.06.2020 20:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Madeleine McCann zniknęła 3 maja 2007 roku z apartamentu w miejscowości Praia da Luz, gdy jej rodzice udali się do restauracji na kolację. Trzyletnia Brytyjka, prawdopodobnie nie żyje - poinformowała niemiecka prokuratura. Głos zabrał rzecznik rodziny McCann.

Madeleine McCann zaginęła 3 maja 2007 roku w portugalskiej miejscowości Praia da Luz. Rodzice zeznali, że zostawili ją wieczorem w pokoju hotelowym i poszli na kolację z przyjaciółmi. Mówili, że na zmianę zaglądali do dzieci. Matka zeznała, że kiedy zajrzała do córki ok. 22, zobaczyła puste łóżko. Zawiadomiła wówczas policję.

W środę brytyjska policja poinformowała, że nowym podejrzanym w sprawie jest 43-letni mężczyzna, który odsiaduje obecnie w niemieckim więzieniu wyrok za przestępstwa seksualne. Niemiecka policja traktuje sprawę McCann jako podejrzenie zabójstwa, brytyjska policja - jako zaginięcie.

Oświadczenie rzecznika rodziny McCann

– Kate i Gerry czują, że wytypowanie nowego podejrzanego może okazać się przełomowym momentem w trwającym śledztwie – powiedział rzecznik rodziny Clarence Mitchell. Podkreślił, że czekają na dalsze informacje ze strony policji. Po ostatnich doniesieniach rodzice dziewczynki wierzą, że w końcu uda im się poznać prawdę.

– Apel policji o pomoc przynosi już rezultaty. Mam nadzieję, że w ramach nowych ustaleń znajdą się kluczowe informacje, na które policja będzie mogła zareagować – wyjaśnia rzecznik. – 270 połączeń i e-maili nie jest złym wynikiem, biorąc pod uwagę, że było to 13 lat temu – oświadcza pełen nadziei.

Zobacz także: SIŁACZKI – program Klaudii Stabach. Historie inspirujących kobiet

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (61)
Zobacz także