Przetestowałam domową maseczkę z kawy. Takie zauważyłam efekty
Wygładzona i rozświetlona skóra dzięki składnikom, które większość z nas znajdzie w domu? Redaktorka social media WP Kobieta, Hanna Skrzypczak, postanowiła sprawdzić, czy popularna maseczka działa. Okazuje się, że efekt pozytywnie zaskakuje.
Zamiast inwestować w drogie maseczki z drogerii, warto odkryć skarby, które mamy w kuchni. Naturalne składniki to sekret promiennej i zdrowej cery. Co najlepsze, potrzebujesz tylko trzech prostych produktów, by stworzyć domowe spa.
Domowa maseczka z kawy
Kawa to nie tylko poranny zastrzyk energii. Kofeina, którą w niej znajdziemy, działa prawdziwe cuda dla naszej skóry. Stosowana jako maseczka, nie tylko pobudza krążenie, ale także działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. A to jeszcze nie wszystko.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Sposób na piękne włosy i nie tylko. W roli głównej musztarda
Kawa jest również świetnym sprzymierzeńcem w redukcji opuchlizny i cieni pod oczami. Oprócz tego działa przeciwstarzeniowo, wspierając produkcję kolagenu. Jak stworzyć z niej maseczkę? To bardzo proste. Wszystko, czego potrzebujemy to:
- 1,5 łyżki kawy,
- jedna większa łyżeczka miodu,
- odrobina wody.
Składniki należy ze sobą dokładnie wymieszać, a następnie nałożyć na twarz. Po ok. 15 minutach wystarczy już tylko zmyć maseczkę letnią wodą.
– Cera jest po niej bardziej napięta i rozświetlona, a drobinki kawy delikatnie ją wygładzają. Po użyciu skóra jest miękka i przyjemna w dotyku – mówi Hania Skrzypczak.
Dlaczego warto robić domowe maseczki?
Domowe maseczki to nie tylko sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, ale także pewność, że twoja skóra dostaje to, co najlepsze – bez zbędnych konserwantów i chemikaliów, które często kryją się w drogeryjnych produktach.
Każda skóra jest wyjątkowa i ma swoje unikalne potrzeby, dlatego dobrze jest komponować maseczki z myślą o jej indywidualnych wymaganiach. Dzięki temu można stworzyć idealną pielęgnację na miarę własnych potrzeb.
Co więcej, przygotowanie maseczki w domowym zaciszu to doskonała okazja, by się zrelaksować i zadbać o siebie w sposób, który naprawdę działa.
Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.