Przychodzi we śnie. Nikt nie wie, kim jest naprawdę

Śnił ci się kiedyś mężczyzna z rysopisu?
Śnił ci się kiedyś mężczyzna z rysopisu?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, Instagram | Adobe Stock, Instagram

16.08.2023 16:05, aktual.: 16.08.2023 18:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sny są przedmiotem zainteresowania ludzi od lat. Zastanawiamy się, co oznaczają konkretne symbole, czy też koszmary. Ten przypadek jest naprawdę niesamowity - twarz nieznajomego mężczyzny pojawia się bowiem w marzeniach sennych ludzi z całego świata.

Nikt nigdy nie widział go w prawdziwym życiu. Mimo to pojawia się w snach osób z różnych zakątków świata. Historia mężczyzny z krzaczastymi brwiami to prawdziwa zagadka. Dlaczego tyle osób go widziało, mimo że prawdopodobnie nie jest prawdziwy?

Przychodzi we śnie. Nikt nie wie, kim jest naprawdę

O pierwszych wzmiankach dotyczących mężczyzny ze snów pisał portal thisaimen.org. Wszystko miało się zacząć w pewnym nowojorskim szpitalu psychiatrycznym. Jedna z pacjentek narysowała portret człowieka, który miał ja regularnie odwiedzać w snach. W trakcie tych spotkań udzielał kobiecie rad, a także wspierał w dobrych decyzjach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zarzekała się przy tym, że nigdy nie spotkała mężczyzny na jawie, ale w snach powracał do niej wielokrotnie. Stworzony przez kobietę portret został zauważony przez innego pacjent, który również przyznał, że ten sam człowiek odwiedza go w snach, również doradzając w życiowych wyborach. Lekarz postanowił rozesłać "rysopis" do innych placówek. Nie krył zdziwienia, gdy koledzy po fachu przyznali, że ich podopieczni również spotkali mężczyznę z obrazka.

Wspomniany zagraniczny portal podał, że od 2006 roku "this man" (ang. ten mężczyzna) odwiedził około 2 tys. osób z różnych stron świata. Nikt nie jest jednak w stanie powiedzieć, czy istnieje on naprawdę. Pewna teoria odwołuje się do pojęcia stworzonego przez szwajcarskiego psychiatrę.

"Ten mężczyzna" jest tzw. obrazem archetypowym?

Carl Jung stworzył teorię "obrazu archetypowego". Idąc tym tropem, postać mężczyzny pojawia się w snach osób, które przeżyły lub przeżywają trudne chwile. Jako że większość z nas nie pamięta twarzy postaci ze snów, osoby w takiej sytuacji, widząc twarz "tego mężczyzny" od razu utożsamiały ją ze swoim wyobrażeniem dotyczącym osoby spotkanej we śnie. Wielu internautów zwraca też uwagę na fakt, że sny o tej konkretnej postaci mogą się pojawiać w naszych głowach po tym, jak usłyszmy o tym przypadku.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (41)
Zobacz także