Nie zostawiaj na noc otwartych drzwi do sypialni. Powód jest prosty

Dlaczego warto zamykać drzwi od sypialni?
Dlaczego warto zamykać drzwi od sypialni?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
oprac. PŻm

04.08.2023 17:19, aktual.: 19.01.2024 16:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Idąc spać, często nie zamykamy drzwi od sypialni. Taka praktyka może jednak prowadzić do poważnych konsekwencji. Jakich? Okazuje się, że poważniejszych, niż mogłoby się wydawać.

Podczas nocnego odpoczynku nasz organizm ma szansę na regenerację. Niestety, nie zawsze udaje nam się osiągnąć głęboki, nieprzerwany sen, po którym budzimy się pełni energii. To bardzo ważne, aby zadbać o komfortowe warunki w sypialni, które pozwolą nam na prawdziwy odpoczynek. Nie możemy też zapominać o swoim bezpieczeństwie.

Dlaczego zamknięcie drzwi od sypialni jest aż tak ważne?

Wiele osób zwraca uwagę na rodzaj materaca czy poduszek, które powinny być dobrane do pozycji, w której zazwyczaj śpimy. Inni z kolei zastanawiają się nad obecnością urządzeń elektronicznych w sypialni, takich jak telewizory, które mogą przeszkadzać w zdrowym i spokojnym śnie.

Okazuje się, że nie mniej ważne są drzwi od sypialni. Niektórzy czują się bezpieczniej, gdy są one zamknięte, inni natomiast wolą je zostawić otwarte, aby zapewnić swobodny przepływ powietrza. Taka praktyka może jednak okazać się niebezpieczna. Dlaczego? Oto wyjaśnienie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Drzwi do sypialni powinny być zawsze zamykane na noc. Przede wszystkim związane jest to z kwestią naszego bezpieczeństwa.

Kiedy w mieszkaniu wybuchnie pożar, drzwi mogą stanowić barierę, która może nieco opóźnić rozprzestrzenianie się płomieni. To z kolei da nam więcej czasu na reakcję, a także na ewakuację. Dodatkowo toksyczne substancje powstające podczas spalania, nie dostaną się tak łatwo do wnętrza sypialni.

Dodatkowy argument "za"

Zamknięte drzwi do sypialni mogą okazać się ratunkiem w sytuacji, gdy złodzieje dostaną się do naszego domu. W pierwszej chwili nie będziemy mieć bezpośredniego kontaktu z intruzem, co zwiększa nasze bezpieczeństwo i daje nam więcej czasu na reakcję, w tym zaalarmowanie policji.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (80)
Zobacz także