GwiazdyRelacja Diany i królowej Elżbiety II. Szczegóły zdradza biografka brytyjskiej rodziny królewskiej

Relacja Diany i królowej Elżbiety II. Szczegóły zdradza biografka brytyjskiej rodziny królewskiej

Relacja Diany i królowej Elżbiety II. Szczegóły zdradza biografka brytyjskiej rodziny królewskiej
Źródło zdjęć: © East News
16.07.2018 14:20, aktualizacja: 16.07.2018 15:05

Ingrid Seward, biografka brytyjskiej rodziny królewskiej rzuciła nowe światło na relacje panujące w monarchii. Wynika z nich, że stosunki Elżbiety II z księżną Dianą wcale nie były tak złe, jak powszechnie uważano.

Od tragicznej śmierci Diany minęło już prawie 21 lat. Mimo upływu czasu wciąż jednak pojawiają się nowe doniesienia na temat księżnej. Według powszechnej opinii relacja księżnej Diany i Elżbiety II nie była najlepsza. Królowej wielokrotnie zarzucano niechęć oraz oschłość wobec synowej. Okazuje się jednak, że stosunki pań być może wyglądały zupełnie inaczej.

Nowe światło na relacje panujące w brytyjskiej rodzinie królewskiej rzuciła biografka Ingrid Seward. Pisarka, która przez lata obserwowała życie monarchii, uważa, że Elżbieta II wiedziała, że księżna Diana może w znaczny sposób ocieplić wizerunek rodziny królewskiej. Dlatego traktowała synową z niezwykłą sympatią. Steward twierdzi nawet, że Elzbieta II zastępowała Dianie nieżyjącą matkę, szczególnie w czasie, gdy księżna chorowała na bulimię. Stosunki, jakie panowały pomiędzy królową a księżną biografka porównuje do tych łączących obecnie Elżbietę II z Meghan Markle.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta