Zalety i wady mikrokoniczyny
Mikrokoniczyna ma wiele atutów. Przede wszystkim zachowuje intensywnie zielony kolor przez cały rok, nie wymaga częstego podlewania ani koszenia, poprawia jakość gleby, przyswajając azot z powietrza, oraz lepiej znosi suszę dzięki głębokiemu systemowi korzeniowemu. Szybko się rozrasta i jest odporna na deptanie.
Ma jednak swoje wady – jest wrażliwa na herbicydy, przez co nie można stosować środków chwastobójczych. Jej zaleta, jaką jest szybkie rozrastanie się, może być i wadą, kiedy w sposób niekontrolowany zajmuje inne obszary ogrodu.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Rośliny przed urlopem. Co zrobić, by nie wyschły podczas nieobecności
Codzienna pielęgnacja
Mikrokoniczyna to odporna roślina, która wymaga minimalnej pielęgnacji. Należy ją podlewać w czasie suszy, najlepiej rano lub wieczorem. Koszenie jest rzadko potrzebne – wystarczy raz na kilka tygodni. Nie wymaga nawożenia, ponieważ sama wzbogaca glebę w azot.
Warto unikać środków chemicznych i usuwać chwasty ręcznie. Dobrze znosi mróz, ale w surowych warunkach można ją zabezpieczyć cienką warstwą kompostu. Co jakiś czas warto napowietrzyć glebę, aby korzenie miały dostęp do powietrza.
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl