Trwa ładowanie...

Ronnie i Donnie Galyon z Ohio nie żyją. Najstarsza para bliźniąt syjamskich odeszła w ich rodzinnym mieście

Bracia Galyon byli najdłużej żyjącymi bliźniętami syjamskimi na świecie. Przeżyli wspólnie 68 lat. Odeszli 4 lipca w ich rodzinnej miejscowości. Przed śmiercią zdążyli spełnić jedno ze swoich marzeń.

Share
Ronnie Donnie Galyon nie żyją. Odeszli w wieku 68 lat
Ronnie Donnie Galyon nie żyją. Odeszli w wieku 68 lat Źródło: Facebook
d2rmqnl

Ronnie i Donnie Galyon urodzili się 29 października 1951 w Ohio. Rodzice mężczyzn Eileen and Wesley Gaylon faktycznie oczekiwali dwójki dzieci, jednak bliźnięta syjamskie całkowicie ich zaskoczyły.

Ronnie i Donnie Galyon nie żyją. Najdłużej żyjące bliźnięta syjamskie odeszły 4 lipca

Chłopcy urodzili się zdrowi, ważyli 4,98 kg, jednak pierwsze dwa lata życia spędzili w szpitalu. Lekarze głowili się nad tym, jak rozdzielić chłopców. Bliźnięta przeszły serie zabiegów i operacji, jednak wszystkie próby oddzielenia ich zakończyły się fiaskiem. Ronnie i Donnie byli połączeni ze sobą na wysokości talii. Mieli dwie pary rąk, nóg, osobne serca i żołądek. Łączył ich między innymi fragment przewodu pokarmowego.

d2rmqnl

Mężczyźni nigdy nie narzekali na swój los, podchodzili do tego z dystansem, a w modości nawet pracowali w "cyrku dziwadeł". W wieku 39 lat przeszli na emeryturę, a opiekę nad nimi przejął młodszy brat.

Bliźnięta przed śmiercią, w ramach prezentu urodzinowego, odwiedzili Disney World. Obaj przyznali, że to dla nich spełnienie marzeń, które przypomniało im o latach młodości spędzonych w cyrku.

Mężczyźni odeszli 4 lipca w ich rodzinnym domu. Mieli 68 lat i byli najdłużej żyjącymi bliźniakami syjamskimi na świecie.

Jarosław Kaczyński chce wzmocnić pozycję kobiet na rynku pracy. Prof. Renata Mieńkowska-Norkiene: To zasłona dymna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2rmqnl

Podziel się opinią

Share
d2rmqnl
d2rmqnl