Trwa ładowanie...

Rosjanie zostawili kartkę na grobie rodziców Putina. Mocne słowa

Świat obiegła fotografia grobu Władimira i Marii Putinów - rodziców rosyjskiego prezydenta. Widzimy na niej liścik zostawiony przez aktywistów. W ten sposób grupa Rosjan wyraziła swój sprzeciw wobec wojny w Ukrainie oraz polityki Władimira Putina. Co napisali?

Aktywiści zostawili taką kartkę na grobie rodziców PutinaAktywiści zostawili taką kartkę na grobie rodziców PutinaŹródło: Facebook, fot: Partia Umarłych
d4gtty3
d4gtty3

Jak podaje "Daily Mail", na taki krok protestu przeciwko wojnie zdecydowała się grupa aktywistów artystycznych, którzy znani są pod nazwą Partia Umarłych. W ten sposób Rosjanie wyrazili swój sprzeciw wobec powszechnej mobilizacji oraz działań wojennych prowadzonych pod dowództwem Władimira Putina w Ukrainie.

"Drodzy rodzice! Wasz syn zachowuje się haniebnie!"

Aktywiści z Partii Umarłych odwiedzili cmentarz Serafinów w Petersburgu, gdzie znajduje się grób rodziców Władimira Putina.Na kartce, która pojawiła się już w mediach społecznościowych zagranicznych dzienników, możemy przeczytać tłumaczenie listu pozostawionego dla zmarłych rodziców rosyjskiego dyktatora.

"Drodzy rodzice! Wasz syn zachowuje się haniebnie! Omija lekcje historii, kłóci się z sąsiadami z ławki i grozi wysadzeniem całej szkoły. Proszę podejmijcie odpowiednie kroki" - czytamy wiadomość napisaną czerwonym flamastrem.

Co wiadomo na temat Partii Umarłych?

Informacje dotyczące ugrupowania podaje m.in. portal focus.ua. Ruch aktywistów, poprzez media społecznościowe namawia obywateli Rosjan do tego, aby nie spieszyć się z powszechną mobilizacją i zachęcają do oporu przeciwko działaniom rosyjskich władz. Po tym, jak fotografia z grobem rodziców Putina obiegła sieć, wystosowali za pośrednictwem Facebooka odpowiednie oświadczenie.

"Dziś rano niezidentyfikowana grupa osób podeszła do rodziców jednego chłopca, domagając się akcji edukacyjnej przeciwko ich synowi. Apel został pozostawiony na cmentarzu Serafinów w Petersburgu. Mamy nadzieję, że rodzice kiedyś zabiorą go do domu. PS to jest akcja oporu antywojennego" - dowiadujemy się z oświadczenia.
Partia Umarłych wydała komunikat na Facebooku Facebook
Partia Umarłych wydała komunikat na FacebookuŹródło: Facebook, fot: Partia Umarłych

Przypomnijmy, że Władimir Putin 21 września ogłosił powszechną mobilizację wojskową w Rosji. Wielu obywateli zdecydowało się na ucieczkę kraju, chcąc uniknąć wysłania na front.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Wściekłość generałów Putina. "Oni chcą przeżyć"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4gtty3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d4gtty3