Trwa ładowanie...

Rozdzielono czarnoskóre bliźniaczki syjamskie. Wielki sukces włoskich lekarzy

Dwuletnie dziewczynki - Ervina i Prefina - pochodzące z Republiki Środkowoafrykańskiej od urodzenia były połączone głowami. Włoska lekarka, sprowadziła je do swojego kraju i zorganizowała operację.

Share
Matka dziewczynek dziękowała lekarzom
Matka dziewczynek dziękowała lekarzomŹródło: East News
d2vxndz

Lekarze z Rzymu świętują ogromny sukces. Po rocznych przygotowaniach przeprowadzili udaną operację rozdzielenia bliźniąt syjamskich. Dziewczynki na co dzień mieszkają w Afryce i trafiły do włoskiego szpitala dzięki pewnej lekarce.

Mariella Enoc, dyrektor szpitala Bambino Gesu, dowiedziała się o nich podczas swojego pobytu w Republice Środkowoafrykańskiej. Kobieta przejęła się losem Erviny i Prefiny i postanowiła, że zorganizuje dla nich operację w Europie.

d2vxndz

Włoscy lekarze skrupulatnie przygotowywali się do niej, ponieważ nie było to łatwe zadanie. Dziewczynki miały wspólną czaszkę oraz po części układ krwionośny. Finalnie przeprowadzono trzy operacje i z sukcesem rozdzielono siostry.

Dziewczynki już od miesiąca cieszą się lepszym życiem, ale wiadomość dopiero teraz została przekazana do mediów. Jak podkreślają lekarze, było to spowodowane troską o zdrowie pacjentek - tuż po operacji istniało ryzyko wystąpienia krwotoku czy niedotlenienia.

Na konferencji prasowej pojawiła się również matka Erviny i Prefiny, która dziękowała lekarzom oraz przyznała, że poprosiła papieża Franciszka o ochrzczenie jej córek.

Jakie trendy będą obowiązywały we Francji? Zdradza Alicja Werniewicz, stylistka gwiazd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2vxndz

Podziel się opinią

Share
d2vxndz
d2vxndz