Rozdzielono czarnoskóre bliźniaczki syjamskie. Wielki sukces włoskich lekarzy
Dwuletnie dziewczynki - Ervina i Prefina - pochodzące z Republiki Środkowoafrykańskiej od urodzenia były połączone głowami. Włoska lekarka, sprowadziła je do swojego kraju i zorganizowała operację.
Lekarze z Rzymu świętują ogromny sukces. Po rocznych przygotowaniach przeprowadzili udaną operację rozdzielenia bliźniąt syjamskich. Dziewczynki na co dzień mieszkają w Afryce i trafiły do włoskiego szpitala dzięki pewnej lekarce.
Mariella Enoc, dyrektor szpitala Bambino Gesu, dowiedziała się o nich podczas swojego pobytu w Republice Środkowoafrykańskiej. Kobieta przejęła się losem Erviny i Prefiny i postanowiła, że zorganizuje dla nich operację w Europie.
Włoscy lekarze skrupulatnie przygotowywali się do niej, ponieważ nie było to łatwe zadanie. Dziewczynki miały wspólną czaszkę oraz po części układ krwionośny. Finalnie przeprowadzono trzy operacje i z sukcesem rozdzielono siostry.
Dziewczynki już od miesiąca cieszą się lepszym życiem, ale wiadomość dopiero teraz została przekazana do mediów. Jak podkreślają lekarze, było to spowodowane troską o zdrowie pacjentek - tuż po operacji istniało ryzyko wystąpienia krwotoku czy niedotlenienia.
Na konferencji prasowej pojawiła się również matka Erviny i Prefiny, która dziękowała lekarzom oraz przyznała, że poprosiła papieża Franciszka o ochrzczenie jej córek.