Trwa ładowanie...
d1r35xb

Różowa czekolada na Walentynki. Rozsmakuj się w słodkiej nowości

Nie ma nic lepszego niż drobny smakołyk na osłodzenie miłosnych chwil. Świetnie sprawdzi się czekolada, ale niekoniecznie ta tradycyjna. Niedawno na rynku pojawił się jej różowy odpowiednik, który, jak zapewniają producenci, jest całkowicie naturalny. Możesz obdarować nim swojego ukochanego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Małe serduszka z różowej czekolady to świetny pomysł na walentynkowy prezent
Małe serduszka z różowej czekolady to świetny pomysł na walentynkowy prezent (iStock.com, Fot: HiddenCatch)
d1r35xb

Smakołyk idealny na Walentynki

Różowa czekolada to nowość, która pojawiła się we wrześniu 2017 roku. W dalszym ciągu jest rzadko spotykana w sklepach stacjonarnych, częściej można ją dostać w internecie. Recepturę opatentował szwajcarski koncern Barry Callebaut i nie do końca znamy jej szczegóły. Oczywiście producent zapewnia, że jest to czekolada całkowicie naturalna, niewzbogacona dodatkami barwiącymi, które dodawałyby jej różowego koloru. Jak każdy wariant składa się z proszku i tłuszczu kakaowego, dodaje się również cukier oraz mleko, czasami też szczyptę przypraw, np. wanilii. Skąd więc ten różowy kolor? Prawdopodobnie sekret tkwi w sposobie obróbki ziaren kakaowca, które zachowują ten odcień.

d1r35xb

Ci, którzy jedli już różową czekoladę, bywają zaskoczeni jej smakiem. Zgodnie twierdzą, że jest słodka, ale ma jagodową, "kwaskową" nutkę, która dodaje zupełnie nowych doznań. Jeśli nie przepadasz za mdlącym smakiem białego i mlecznego odpowiednika, a gorzki kompletnie ci nie odpowiada, możesz spróbować właśnie różowego wariantu. Możesz też kupić różową tabliczkę swojemu ukochanemu, który lubi słodycze.

Materiały prasowe
Podziel się

W tabliczce i figurkach

Na rynku cukierniczym znajdziemy wiele słodkich wyrobów, nie tylko w postaci zwyczajnej tabliczki. Różowa czekolada, tak jak każda inna, jest bardzo plastyczna, dlatego można ją uformować w różne kształty. Oczywiście w sklepach dostaniemy też klasyczne czekolady o prostokątnym kształcie zamknięte w sztywnym kartoniku. Niektóre nie zawierają dodatków, inne zaś wzbogacone są przyprawami, kawałkami orzechów, suszonych owoców czy nawet płatkami złota. Dobrym pomysłem na Walentynki będzie kupno tabliczki w kształcie serca.

d1r35xb

Zamiast tabliczki możemy wybrać figurkę albo pralinki. Proponujemy także napis z różowej czekolady, złożony z kilku czekoladek w kształcie liter. Napis "LOVE" będzie świetnym pomysłem na prezent dla ukochanej osoby, którym bez problemu można się podzielić. W literkach zatopiono płatki jadalnego złota, które wzbogacają estetykę smakołyku.

Artykuł stanowi część działań promocyjnych realizowanych z partnerami zewnętrznymi

d1r35xb

Podziel się opinią

Share

d1r35xb

d1r35xb
d1r35xb