Trwa ładowanie...

Każdy odkurzacz jest wyposażony w taki otwór. Do czego służy?

Każda rura odkurzacza wyposażona jest w przesuwny element, który odsłania otwór. Jak się okazuje, pełni on ważną funkcję. Może uchronić sprzęt przed uszkodzeniem. W jaki sposób?

Do czego służy otwór w rurze odkurzacza? Do czego służy otwór w rurze odkurzacza? Źródło: Getty Images
d3q8zgf
d3q8zgf

Otwór, o którym mowa, znajduje się w okolicach rączki odkurzacza, tak byśmy mieli do niego ławy dostęp. Ma to duże znaczenie, gdyż pełni on bardzo ważną funkcję. Faktycznie jest to otwór do natychmiastowego, awaryjnego odessania przedmiotu, który został zassany przypadkowo.

Do czego służy otwór w rurze odkurzacza?

Odkurzając możemy zassać elementy, które zatkają rurę i sprawią, że silnik urządzenia się spali. Aby tego uniknąć powstał otwór, który pełni ważną funkcję. Ma on nam pomóc, zareagować odpowiednio szybko i nie dopuścić do uszkodzenia odkurzacza.

W każdej rurze odkurzacza jest przesuwany otwór, który z łatwością można otworzyć lub zamknąć. Wielu z nas wykorzystuje to jako kontrolowanie mocy ssania. Ta część natomiast ma inne przeznaczenie.

d3q8zgf

Uwaga: Jeśli w trakcie odkurzania, zassiesz do rury coś, co ją zatka, w pierwszej kolejności, przesuń plastikowy element przy rączce, a dopiero potem wyłącz odkurzacz. Szybka reakcja w takim przypadku, jest bardzo ważna dla silnika naszego odkurzacza.

Taka reakcja może uchronić sprzęt przed zniszczeniem.

Czego nie odkurzać?

Oprócz powyższego warto wiedzieć, czego nie odkurzać, aby nie uszkodzić sprzętu. Odkurzając w domu czy biurze, trzeba bardzo uważać, aby nie zassać wody lub ciężkich, ostrych przedmiotów. Płyny mogą doprowadzić nawet do spalenia silnika, z kolei zbyt duże przedmioty niszczą worki, a także mogą przegrzać urządzenie lub uszkodzić je od wewnątrz.

Jak dodatkowo dbać o odkurzać, aby służył przez lata? Z pewnością nie szarpać kablami, czyścić ssawki, które używamy najczęściej, wymieniać filtry.

Nowy sezon, stare nawyki. Tak turyści zachowują się na plażach

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3q8zgf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q8zgf