Blisko ludziRzeczywistość w obliczu koronawirusa. Zdjęcie rozmawiających przez szybę staruszków chwyta za serce

Rzeczywistość w obliczu koronawirusa. Zdjęcie rozmawiających przez szybę staruszków chwyta za serce

Rzeczywistość w obliczu koronawirusa. Zdjęcie rozmawiających przez szybę staruszków chwyta za serce
Źródło zdjęć: © East News
07.03.2020 11:19, aktualizacja: 07.03.2020 11:42

Para staruszków ze stanu Waszyngton, rozdzielona przez kwarantannę z powodu koronawirusa, rozmawiała ze sobą przez okno. Zdjęcie naprawdę porusza.

Koronawirus wzbudza panikę na całym świecie. Wirus rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie – na ten moment odnotowano już ponad 100 tysięcy zachorowań. Ludzie w obawie o zdrowie odwołują podróże i ruszają do sklepów, by zgromadzić zapasy w razie ewentualnej kwarantanny. Zdjęcia pustych półek i ludzkich twarzy zakrytych maseczkami stały się już viralami. To jednak niejedyne oblicze rzeczywistości opanowanej tajemniczym wirusem.

Para staruszków rozmawiała ze sobą przez okno

Amerykańskie media obiegło właśnie poruszające zdjęcie. Para emerytów ze stanu Waszyngton, rozdzielona ze względu na kwarantannę, jakiej został poddany ośrodek Life Care Center w mieście Kirkland, rozmawiała przez telefon, spoglądając na siebie przez okno.

Charlie Campbell, syn pary, zabrał swoją mamę Dorothy w odwiedziny do męża, który przebywa w domu opieki. Jak donoszę tamtejsze media, z powodu wirusa zmarło już 7 mieszkańców placówki. Z tego powodu wszelkie wizyty zostały wstrzymane, a mieszkańcy pod żadnym pozorem nie mogą opuszczać ośrodka.

Zamartwiająca się o męża staruszka znalazła więc inny sposób, by chociaż na chwilę zobaczyć się z ukochanym. Poruszające zdjęcie, na którym podtrzymywana przez syna spogląda na męża przez szybę i rozmawia z nim przez telefon, naprawdę wzrusza, ukazując wstrząsające oblicze wirusa.

Koronawirus jest najniebezpieczniejszy właśnie dla ludzi starszych, z osłabioną odpornością. To dla nich najczęściej okazuje się śmiertelny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także