Rzucili pracę na etat. Teraz są rzemieślnikami
x-news/Dzień Dobry TVN
miszmasz
20-03-2017 (17:25)

Rzucili pracę na etat. Teraz są rzemieślnikami

Polacy od jakiegoś czasu z wielką chęcią chcą zdobywać techniczne umiejętności. Skąd wzięła się ta moda na rzemieślnictwo? Współcześni rzemieślnicy: Piotr Jędras, który tworzy noże oraz Natalia i Marek Fornalscy, ślusarze opowiedzieli o swoich pasjach, które zamienili w pracę. Jakie spektakularne projekty powstają w ich warsztatach?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Piotr Jędras ukończył architekturę i parę lat spędził w pracowni. Natalia Fornalaska z kolei pracowała jako handlowiec i grafik, a Marek Fornalski jest inżynierem i długo zajmował się oświetleniem. Dziś jednak wszyscy są rzemieślnikami. Jak wyglądały ich początki w nowym zawodzie?

- Zawsze mnie ciągnęło do tego, by działać rękami, coś tworzyć - tłumaczy Piotr Jędras. - Byłem w stowarzyszeniu rekonstrukcyjnym, więc jeździliśmy na różne imprezy, tam gdzie biega się w strojach historycznych. Potrzebowałem noża, jakiegoś ostrza. Przeczytałem trochę w interncie, jak się za to zabrać i zrobiłem pierwszy nóż. Później poznałem Francuza, który bardzo lubił gotować i pomyślałem, że fajnie byłoby zrobić mu fajny nóż. I wtedy powstał pierwszy nóż kuchenny.

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.