Jest po 70‑tce. Mówi, jak często uprawia seks

Seniorzy
Seniorzy
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

18.06.2024 19:12, aktual.: 18.06.2024 21:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiele osób uważa, że w danym wieku nie wypada uprawiać seksu. Według najnowszych badań seniorzy nie chcą jednak rezygnować z bliskości. "To jedyna rzecz, która sprawia, że wciąż czuję się młodo" - mówi Stella Ralfini, 77-letnia ekspertka ds. seksu tantrycznego

W Wielkiej Brytanii firma Home Instead przeprowadziła anonimową ankietę z udziałem tysiąca respondentów w różnym wieku. W badaniu sprawdzono, czy wiek decyduje o rezygnacji z życia łóżkowego. Jak się okazuje aż 54 proc. badanych, powyżej 75. roku życia, chce pozostać aktywnych seksualnie. Podobnie jest w przypadku przedstawicieli grupy wiekowej od 66 do 74 lat, których było aż 51 proc. 

Badanie wskazało też, że to mężczyźni chcą dłużej zostać aktywni seksualnie. Aż 74 proc. z nich opowiedziało się za kontynuacją życia erotycznego w starszym wieku, z czego podobną deklarację złożyło tylko 49 proc. kobiet. Równie ciekawe okazało się zdanie Gen Z. Młode osoby otwarcie przyznały, że nawet w późnym wieku będą uprawiać seks. Tak odpowiedziało aż 61 proc. przedstawicieli zetek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Kochamy się co dwa tygodnie"

Chociaż większość badanych osób przyznała się, że ma w planach życie seksualne, to znacznie mniej osób chciałoby na starość randkować. Mniej niż połowa respondentów powyżej 55. roku życia stwierdziła, że byłaby zainteresowana szukaniem miłości, gdyby była samotna. Z kolei większość osób we wszystkich grupach wiekowych (aż 60 proc.) przyznała, że utrzymanie aktywności seksualnej z pewnością pomoże im w utrzymaniu dobrej kondycji psychicznej w starszym wieku.

Stella Ralfini, 77-letnia ekspertka ds. seksu tantrycznego, stwierdziła w rozmowie z "Daily Mail", że intymność jest ważna w każdym wieku.

"To jedyna rzecz, która sprawia, że wciąż czuję się młodo. Lubię widywać się z moim kochankiem dwa razy w tygodniu. Kochamy się co dwa tygodnie, ale jeśli wyjeżdżamy na tydzień, prawdopodobnie trochę rzadziej" - przyznała.

Seks seniorów? "Chodzi o zabawę"

Ralfini dodała również, że edukacja na temat seksu i intymności jest ważna w każdym wieku. - Chodzi o zabawę i inne sposoby osiągnięcia orgazmu w sposób, który jest wygodny dla obojga - przyznała. Zwróciła też uwagę, że przyjemność można czerpać choćby ze zwykłego przytulania się nago w łóżku.

Zbyt często potrzeby seniorów są sprowadzane do kwestii zdrowotnych, a komunikaty skierowane do nich koncentrują się na chorobach i słabościach. Ekspertka podkreśla, że taki sposób przedstawiania osób starszych prowadzi do postrzegania ich jedynie przez pryzmat przetrwania, a nie czerpania radości z życia i doświadczania nowych rzeczy.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Materiały WP
Materiały WP© Materiały własne
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (86)
Zobacz także