Seks po 50. Mało znany sposób przychodzi na ratunek

Seks po 50. Mało znany sposób przychodzi na ratunek

Seks po 50. Dla wielu to drugi "miesiąc miodowy" / zdjęcie ilustracyjne
Seks po 50. Dla wielu to drugi "miesiąc miodowy" / zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | NDABCREATIVITY
18.10.2023 20:03, aktualizacja: 17.01.2024 17:55

18 października obchodzimy Światowy Dzień Menopauzy i Andropauzy. Choć dla wielu kobiet i mężczyzn czas ten jest trudny, istnieją sposoby, które mogą nie tylko go ułatwić, ale też sprawić, że para przeżyje drugi "miesiąc miodowy".

Suchość pochwy, uderzenia gorąca, bezsenność i przyrost masy ciała. To tylko kilka symptomów często pojawiających się w trakcie menopauzy. Większość z nich utrudnia stosunki seksualne i skutecznie zniechęca do intymności. Warto jednak wybrać się do lekarza specjalisty, który wdroży postępowanie dopasowane do rodzaju problemów.

Co zrobić, aby cieszyć się seksem po 50. roku życia?

Co można zrobić, aby cieszyć się seksem po 50. roku życia? Można skorzystać m.in. z lubrykantów, czyli różnego rodzaju żeli, dzięki którym stosunek nie jest bolesny (a może być np. przy problemie suchej pochwy). Panie mogą stosować nawilżające żele dopochwowe, które używane dwa bądź trzy razy w tygodniu pomogą w utrzymaniu długotrwałego nawilżenia.

Jeżeli głównym problemem są objawy związane z menopauzą (np. uderzenia gorąca), warto skonsultować się ze specjalistą w sprawie zastosowania HTZ, czyli hormonalnej terapii zastępczej, która w znamienitej większości przypadków przynosi szybką poprawę jakości życia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Drugi "miesiąc miodowy"

Nie zapominajmy jednak, że najważniejsza jest szczera rozmowa. Seks jest bardzo ważnym elementem relacji partnerskiej bądź małżeńskiej, dlatego też partnerzy powinni na bieżąco dzielić się swoimi obawami, problemami, a także pragnieniami.

Zdaniem specjalistów, im para lepiej rozumie swoje potrzeby, tym lepiej będzie potrafiła wzajemnie je zaspokoić. Tym sposobem małżeństwa po 50. roku życia mogą cieszyć się pięknym czasem w życiu, określanym przez niektórych drugim "miesiącem miodowym". Brak lęku przed zajściem w ciążę jest dla wielu kobiet uwalniający i może przyczynić się do znacznej poprawy życia seksualnego.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta