Blisko ludziSeksualność dziecka

Seksualność dziecka

Seksualność dziecka

18.06.2008 15:42, aktual.: 18.06.2008 16:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Moja 7-letnia córka od jakiegoś czasu zaczęła się onanizować. Robi to w przedszkolu, co mam zrobić, czy i jak temu zapobiegać?

Moja 7-letnia córka od jakiegoś czasu zaczęła się masturbować. Robi to w przedszkolu, co mam zrobić, czy i jak temu zapobiegać?

Onanizowanie to nic innego jak rozładowywanie napięć. Zwykle dziecko onanizuje się, gdy jest zdenerwowane, napięte, znudzone czy zniechęcone. Proszę zastanowić się, z jakich powodów mała to robi? Nudzi się? Namiar napięcia prowokuje do rozładowania go? Proszę nie zamartwiać się, nie denerwować, nie wpadać w panikę. Wiele dzieci onanizuje się i nic złego z tego nie wynika. Proszę zadbać o to, by mała jak najwięcej czasu spędzała na świeżym powietrzu, w ruchu, by miała okazję „wyszaleć się”, by nie spędzała czasu, nudząc się. Jeśli onanizuje się w przedszkolu, proszę porozmawiać z nauczycielką, by odwracała uwagę córki, ale nie ganiła i nie zawstydzała za to, co robi. Mała nie powinna czuć presji z tego powodu. Dlaczego? Zacznie się ukrywać z onanizowaniem i uważać je za coś bardzo złego, nagannego i w przyszłości to może być początkiem jej problemów z seksem. Trzeba więc raczej zadbać o więcej aktywności niż wymyślać sposoby, jak przerwać tę sytuację.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także