Trwa ładowanie...

Siedziała obok Morawieckiego, gdy mówił o Norwegii. Kim jest tajemnicza dziewczyna?

Mateusz Morawiecki wywołał swoją ostatnią wypowiedzią o zyskach Norwegii spore kontrowersje. Nagranie z jego spotkania z młodzieżą trafiło do sieci i szybko stało się viralem. Obok premiera siedziała kobieta, która wzbudziła zainteresowanie internautów. Okazuje się, że to nie pierwszy raz, gdy jest widziana w towarzystwie Morawieckiego.

Siedząca obok Morawieckiego kobieta wzbudziła ogromne zainteresowanie w sieci Siedząca obok Morawieckiego kobieta wzbudziła ogromne zainteresowanie w sieci Źródło: Twitter
d99s2sn
d99s2sn

Niedawno premier Mateusz Morawiecki spotkał się z uczestnikami Ogólnopolskiego Kongresu Dialogu Młodzieżowego, żeby odpowiedzieć na kilka ich pytań. Największe kontrowersje dotyczyły jego uwag na temat Norwegii. Zdaniem premiera kraj znacznie się dorobił na sprzedaży ropy i powinien podzielić się pieniędzmi.

- Drodzy norwescy przyjaciele, to nie jest normalne. To nie jest sprawiedliwe. To jest również żerowanie, niechcący oczywiście, to nie jest wina Norwegii – wojna na Ukrainie. Ale to jest pośrednie żerowanie na tym, co się dzieje - mówił premier.

Wielu internautów było zaciekawionych towarzystwem Morawieckiego, a zwłaszcza siedzącą obok kobietą, której reakcję czytano w sieci jako oburzenie słowami premiera.

Kim jest dziewczyna, która siedziała obok Morawieckiego?

Tuż obok premiera odpowiadającego na pytania młodzieży zasiadła Angelika Żukowska, która jest posłanka Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej. To kontynuacja Parlamentu Dzieci i Młodzieży, w którym kobieta wcześniej również zasiadała. Przewodniczyła m.in. w Komisji ds. Patriotyzmu.

d99s2sn

Jak sama podkreśla w opisie profilu na Twitterze, jest obecnie członkinią Forum Młodych, zrzeszającego młodzież w wieku od 16 do 29 lat. W Wikipedii czytamy, że "celem Forum Młodych jest: wspieranie działań PiS oraz inspirowanie i współtworzenie jej polityki, szkolenie członków i sympatyków PiS i FM PiS w celu przygotowania ich do działalności publicznej". Żukowska jest również asystentką społeczna posła PiS Jarosława Krajewskiego.

Kariera polityczna Angeliki Żukowskiej

Żukowska nie stroni od polityki, a spotkanie Ogólnopolskiego Kongresu Dialogu Młodzieżowego nie było pierwszym, na którym wystąpiła w towarzystwie polityków PiS. Adwokat Antoni Kania-Siekawski zwrócił uwagę na to, że Agnieszka często pozuje do zdjęć z prezydentem Andrzejem Dudą czy prezesem partii Jarosławem Kaczyńskim. Podczas obchodów 12. rocznicy katastrofy smoleńskiej stała tuż obok niego.

Młoda polityczka jest aktywna w mediach społecznościowych, gdzie najczęściej dzieli się z obserwatorami postami pasującymi tematycznie do jej poglądów politycznych. Treści te przeplata z wiadomościami ze świata sportu. Angelika Żukowska bardzo się nim interesuje. Jest również sędzią piłkarską podczas meczów prowadzonych na Mazowszu. Żukowska studiuje na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Politycy z okazji Dnia Kobiet [Z Wiejskiej]

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

d99s2sn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d99s2sn