Trwa ładowanie...

Skarpety bezuciskowe. Dlaczego są lepsze od zwykłych i które wybrać?

Skarpetki z tradycyjnym ściągaczem przy górnej krawędzi są nie dość, że niewygodne, to mogą być także niezdrowe. Dla lepszego krążenia i naszego komfortu — zwykłe skarpetki warto zastąpić modelami bezuciskowymi.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Skarpety bezuciskowe. Dlaczego są lepsze od zwykłych i które wybrać?Źródło: 123RF
d1etoq4

Koniec z odciśniętymi paskami

Skarpety bezuciskowe często znajdziemy w sklepie pod nazwą "skarpety medyczne". Choć nie mają działania typowo leczniczego, to ich materiały, specjalny sciągacz i właściwości sprawiają, że są zalecane osobom z chorobami układu krążenia, cukrzycą czy tendencją do powstawania opuchlizny w obrębie stóp i nóg, a także tym, którym ucisk ściągacza zwyczajnie przeszkadza. Poza tym bezuciskowe skarpety zdrowotne zaleca się kobietom w ciąży, które zmagają się z problemem puchnących nóg, osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózku inwalidzkim, a także osobom leżącym, narażonym na powstawanie odleżyn.

Wygoda i zdrowie - skarpety bezuciskowe

Dobre i wygodne skarpety przeciwuciskowe zapewniają równocześnie brak odciśniętych linii i dobre utrzymanie się modelu na nodze. Takie działanie wynika z zastosowania specyficznego ściągacza, który jest dużo wyższy od standardowego, a na kostce, stopie i dolnej części łydki (w przypadku dłuższych modeli) utrzymują go liczne, gęste prążki, które rozkładają nacisk na większej powierzchni skóry. Dzięki temu skarpetka otrzyma się pewnie we właściwym miejscu, a my niemal w ogóle jej nie czujemy.

Zamień zwykłe skarpetki na bezuciskowe

Skarpety bezuciskowe to często produkty o działaniu przeciwmikrobowym i dezodorującym. Zawdzięczają to np. zawartości jonów srebra w składzie przędzy. Takie skarpety poleca się osobom z problemami zdrowotnymi, ale równie dużą popularnością cieszą się wśród tych, którzy dążą do zdrowego i higienicznego życia.

Skarpety medyczne, jak często określa się modele bezuciskowe, stereotypowo kojarzą się z produktami topornymi i brzydkimi. Tymczasem na co dzień możemy wybrać gładkie, bezszwowe skarpety bezuciskowe z cieńszego materiału, dostępne w wielu kolorach. Osoby skarżące się na nadmierną potliwość stóp mogą zwrócić uwagę na modele z bambusa, którego aksamitne, delikatne włókna słyną z przewiewności, a do tego wyglądają neutralnie i estetycznie.

Grubsze skarpety bezuciskowe

Na chłodniejszy dzień lub w czasie długotrwałej aktywności fizycznej poleca się skarpety z domieszką wełny merynosowej, która słynie z prozdrowotnych właściwości. Takie skarpety sprawdzają się zarówno w wyższych, jak i niższych temperaturach, a ich działanie porównuje się do... termostatu. W chłodny dzień naturalna wełna grzeje. Z kolei w cieplejsze dni, dzięki absorpcji wilgoci, skarpety bezuciskowe z merynosem zapewniają odpowiednią termoregulację i uczucie suchości w bucie.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1etoq4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1etoq4
d1etoq4