Trwa ładowanie...
d2x7s90

Sklep z gadżetami erotycznymi na ratunek szpitalom. Przekazali cenne rzeczy

Środki ochrony osobistej: jednorazowe fartuchy, maski, rękawiczki są teraz towarem deficytowym. Jeden ze szpitali w Anglii zwrócił się z prośbą o pomoc do nietypowych darczyńców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sklep z gadżetami erotycznymi na ratunek szpitalom. Przekazali cenne rzeczy
(PAP)
d2x7s90

Koronawirus sieje spustoszenie na Wyspach Brytyjskich. Publiczne szpitale finansowane przez NHS (ang. National Health Service, odpowiednik polskiego NFZ), pękają w szwach. Podobnie jak w Polsce, brakuje rąk do pracy, podstawowych środków ochrony jak fartuchy, maski, rękawiczki. Szpitale szukają pomocy w przeróżnych miejscach.

Fetyszyści na ratunek?

Jedna z placówek w południowej Anglii, w akcie desperacji zwróciła się z prośbą o wsparcie do internetowego sklepu z akcesoriami dla fetyszystów, MedFetUK. Sklep zajmuje się sprzedażą autentycznych akcesoriów: szpitalnych fartuchów, masek, kostiumów pielęgniarek i lekarzy dla fanów przebieranek.

d2x7s90

Gdy mała firma otrzymała prośbę od lokalnego szpitala, jej właściciel bez wahania przekazał wszystkie potrzebne akcesoria. "Nie było tego wiele, zaledwie 25 sztuk", napisał na Twitterze Justin, właściciel firmy, dodając, że sytuacja pokazuje, w jak złym stanie jest brytyjska służba zdrowia.

"Nie łudźmy się. To efekt dekady chronicznych zaniedbań, niedofinansowania i cięć, które sprawiły, że NHS ledwo funkcjonuje w normalnych warunkach, nie mówiąc już o globalnej pandemii", skomentował.

Przykład sklepu MedFetUK pokazuje, że w tych trudnych czasach pomoc może nadejść z najmniej oczekiwanej strony.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2x7s90

Podziel się opinią

Share

d2x7s90

d2x7s90