Słońce z tubki
Lato to pora roku, która kojarzy nam się ze słoneczną opalenizną. Nawet te z nas, które nie miały okazji w te wakacje do opalania w promieniach jesienią mogą chwalić się pięknie ozłoconą skórą. Efekt opalenizny, gdy słońca jest niewiele możliwy jest dzięki samoopalaczom. Efekt zależy tylko od umiejętności ich stosowania.
15.09.2009 | aktual.: 31.05.2010 20:39
Lato to pora roku, która kojarzy nam się ze słoneczną opalenizną. Nawet te z nas, które nie miały okazji w te wakacje do opalania w promieniach jesienią mogą chwalić się pięknie ozłoconą skórą. Efekt opalenizny, gdy słońca jest niewiele możliwy jest dzięki samoopalaczom. Efekt zależy tylko od umiejętności ich stosowania.
Głównym składnikiem samoopalaczy są związki takie jak dihydroksyaceton i erytruloza. Reagują one z aminokwasami znajdującymi się w warstwie rogowej naszego naskórka, a wiec jego najbardziej zewnętrznej warstwie. W ten sposób powodują zabarwienie skóry. Tak, więc samoopalacze mają wpływ tylko na zewnętrzne warstwy naskórka, nie wnikają w głąb skóry. Ostateczny efekt użycia zależy od grubości naskórka, składu aminokwasowego naszej skóry, ale też umiejętności aplikacji.
Jak używać samoopalaczy, aby uniknąć zacieków i smug na skórze?
- Przed nałożeniem kosmetyku samoopalającego należy przygotować skórę na jego równomierne przyjęcie. W tym celu zaleca się złuszczenie obumarłego naskórka z całego ciała, a w szczególności łokci i kolan. Zabieg wykonaj odpowiednim do ciała peelingiem.
- Zwróć uwagę na to, aby skóra była dokładnie osuszona przed nałożeniem kosmetyku, wilgoć może powodować powstawanie smug.
- Kosmetyk nanoś równomiernie, okrężnymi ruchami. Warto jest pokusić się o samoopalacz, który ma delikatny kolor już w tubce. Podczas nakładania go na skórę będziesz widziała dokładniej, które miejsca na ciele są już pokryte kosmetykiem, a które nie. 4. Aplikując samoopalacz na twarzy, omijaj okolice oczu, brwi. Na czole nakładaj kosmetyk szczególnie precyzyjnie, delikatnie rozcierając samoopalacz na linii włosów.
- Na kolana, łokcie i kostki nakładaj cieńszą warstwę kosmetyku.
- Jeśli obawiasz się zbyt intensywnego efektu za pierwszym razem, wyciśnij na dłoń samoopalacz i balsam nawilżający do ciała, dokładnie zmieszaj. Taką emulsję rozprowadź równomiernie w cna całym ciele.
- Po użyciu samoopalacza natychmiast umyj dokładnie dłonie.
- Pierwszy efekt brązowienia uzyskasz zazwyczaj po około 30 minutach od aplikacji, z czasem się on pogłębi.
- Efekt jednorazowego użycia kosmetyku utrzymuje się kilka dni. Aby uzyskać trwały efekt, trzeba ponawiać aplikację najmniej raz na tydzień.
Wypłowiałą opaleniznę, przed nałożeniem kolejnej warstwy samoopalacza usuniesz peelingiem. Po takim zabiegu twoja skóra będzie gotowa na kolejne opalanie kosmetykiem.
Wybierz samoopalacz dla siebie:
Bielenda Turbo samoopalacz modelujący sylwetkę
Aksamitny krem przeznaczony do uzyskania głębokiej opalenizny w ultra krótkim czasie. Olejek Perilla poprawia jędrność i napięcie naskórka, wyszczupla optycznie sylwetkę. Cena ok. 16 zł
Soraya Samoopalający krem do twarzy i ciała
Krem został wzbogacony o Brązową Algę, która intensywnie nawilża, pielęgnuje i uelastycznia naskórek. Dzięki delikatnej konsystencji doskonale się rozprowadza. Cena 10 zł. Dax Cosmetics Samoopalacz w piance - doskonale i równomiernie rozprowadza się na skórze, szybko wchłania się, nie pozostawia tłustego filmu i nie tworzy smug na ciele. Cena: ok. 19 zł.