GwiazdySpecjalista ostrzega celebrytki. Chodzi o buty na obcasie

Specjalista ostrzega celebrytki. Chodzi o buty na obcasie

Specjalista ostrzega celebrytki. Chodzi o buty na obcasie
Źródło zdjęć: © ONS.pl
25.02.2019 10:15, aktualizacja: 25.02.2019 10:31

"Zbyt duże buty powodują, że stopa źle pracuje. Mogą nastąpić zmiany zwyrodnieniowe małych palców" – ostrzega w rozmowie z "Faktem" ortopeda.

Większość z pań z pewnością zgodzi się ze stwierdzeniem, że szpilki nie należą do najwygodniejszych butów. Jeszcze gorzej jest w przypadku, gdy są one źle dobrane. Za małe, za duże lub za ciasne obuwie na obcasie jest nie tylko mało komfortowe w noszeniu, ale także niebezpieczne.

Obraz
© ONS.pl

"Fakt" pokusił się o analizę obuwia rodzimych celebrytek. Monika Olejnik, Małgorzata Rozenek-Majdan czy Doda to tylko niektóre z pań, które pozowały na ściance w źle dopasowanych butach. Dziennik ostrzega gwiazdy, że noszenie takiego obuwia może skończyć się kontuzją oraz deformacją stopy zwaną koślawym paluchem.

Obraz
© ONS.pl

"Zachodzi też niebezpieczeństwo uszkodzenia stawu kolanowego. Cierpi też kręgosłup, bo przeniesieniu ulega środek ciężkości ciała. Pupa jest wypięta i może dojść do dyskopatii. Natomiast zbyt duże buty powodują, że stopa źle pracuje. Mogą nastąpić zmiany zwyrodnieniowe małych palców. Ponadto znacznie zwiększa się prawdopodobieństwo skręcenia kostki" – tłumaczy ortopeda Daniel Kopka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: To Dygant doradziła Bujakiewicz, żeby zagrała u Patryka Vegi

Źródło artykułu:WP Kobieta