Sposób na namiętność w sypialni. Naukowcy znają odpowiedź

Wakacyjny wyjazd poprawi atmosferę w sypialni
Wakacyjny wyjazd poprawi atmosferę w sypialni
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

14.02.2024 21:48, aktual.: 14.02.2024 22:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak sprawić, by w długoletnim związku móc cieszyć się życiem erotycznym tak, jak za dawnych lat? Eksperci mają na to odpowiedź. Wystarczy przynajmniej dwa razy w roku wyjechać na wspólne wakacje. To działa jak naturalny afrodyzjak.

Wakacyjne wyjazdy z partnerem nie tylko pozwalają na odkrywanie nowych miejsc i kultur, ale również mają potężny wpływ na nasze związki. Badania naukowe pokazują, że wspólne podróże mogą być kluczem do zbliżenia się w relacji, a także poprawy jakości życia erotycznego.

Jak się okazuje, osoby, które regularnie wyjeżdżają z partnerem na wakacje, doświadczają większej namiętności, intymności fizycznej, seksu oraz satysfakcji ze związku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Chcesz mieć udany seks? Wyjedź dwa razy w roku na wakacje

Zmiana otoczenia sprzyja eksploracji własnej seksualności i otwarciu się na nowe doznania. W efekcie, partnerzy, którzy regularnie wspólnie wyjeżdżają, często doświadczają znacznie bogatszego życia erotycznego.

Badanie przeprowadzone na grupie 442 dorosłych osób i opublikowane w czasopiśmie Elsevier Annals of Tourism Research Empirical Insights, pokazało, jak takie wyjazdy wpływają na nasze relacje.

Okazało się, że ci, którzy wybrali się wspólnie w podróż przynajmniej raz w roku, mieli również wyższy poziom fizycznej intymności w trakcie i po powrocie.

Naukowcy twierdzą, że dłuższe wakacje z partnerem "mogą dać parom impuls, którego szukają, będąc w wieloletnich związkach".

Namiętność przez cały rok

Rutyna i monotonia to często czynniki, które mogą negatywnie wpływać na pożądanie seksualne i jakość życia erotycznego w związku. Wyjazdy stanowią odskocznię, która pozwala partnerom oderwać się od codziennych obowiązków i skupić się na sobie nawzajem.

Wspólne podróże wzmacniają więź między partnerami. Podczas wyjazdów odkrywamy nowe miejsca, smaki, i przygody, co sprzyja budowaniu pięknych wspomnień. To właśnie dzięki tym przeżyciom tworzy się więź silna emocjonalna, która przenosi się także do sypialni i utrzymuje się przez długi czas.

Cytowany przez "The Sun" doktor John Coffey z Uniwersytetu Stanowego w Arizonie stwierdził, że: "wakacje z partnerem mogą poprawić twoje życie miłosne nawet po ich zakończeniu".

"Bez względu na to, czy jesteście razem rok, czy 30 lat, wspólne podróżowanie i próbowanie nowych rzeczy to dobry sposób na utrzymanie intymności i pasji" - dodaje.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także