Sposoby na piękne dłonie. Popularne zabiegi dla kobiet w różnym wieku
Dłonie są wizytówką kobiety, warto więc zadbać o odpowiednią pielęgnację, która pozwoli nam zachować gładką i sprężystą skórę na dłużej. Poznaj najczęstsze problemy ze skórą dłoni i zabiegi pielęgnacyjne, które je zwalczą.
Zniszczone dłonie - najczęstsze przyczyny
Szybko starzejąca się skóra dłoni może mieć wiele przyczyn. Jedną z nich jest genetyka i ogólna kondycja naszego organizmu. Innym powodem mogą być nawyki, które warto jak najszybciej wyeliminować. Zaliczają się do nich m.in.:
- sprzątanie domu bez rękawic ochronnych - w ten sposób narażamy dłonie na kontakt z silnymi detergentami;
- niestosowanie kosmetyków chroniących dłonie przed promieniowaniem UV, zarówno podczas letniego wypoczynku, jak i wizyty w solarium;
- unikanie rękawiczek zimą i narażanie dłoni na częste przemarzanie;
- niedostarczanie skórze dłoni optymalnej dawki składników odżywczych zawartych np. w kremach do rąk;
- narażanie dłoni na gwałtowną zmianę temperatury, np. zimą mycie zmarzniętych rąk w bardzo ciepłej wodzie - może powodować przesuszenia i pękanie skóry.
Popularne zabiegi na dłonie z przebarwieniami
Przebarwienia to problem, który dotyka dłonie zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Niektóre mogą pojawić się z wiekiem, inne zaś są efektem naszego codziennego życia, w tym niewłaściwej diety bądź przewlekłych chorób. Na szczęście przebarwienia na dłoniach można zredukować dzięki zabiegom.
Mini lift dłoni - ten zabieg jest przeznaczony do dłoni, które potrzebuję intensywnego nawilżenia i odżywienia. Polega na smarowaniu dłoni specjalnym preparatem przyspieszającym krążenie krwi. Zabieg jest celowy, ponieważ dzięki pobudzonemu krążeniu, skóra jest bardziej podatna na kolejny kosmetyk, w tym wypadku olejek z witaminą E. Jej zadaniem jest rozświetlenie skóry i wygładzenie.
Laserowe usuwanie przebarwień - zwane inaczej fotoodmładzaniem dłoni. Jego zadaniem jest redukowanie przebarwień, pigmentów ze skóry dłoni. Dodatkowo zabieg pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny, co sprawia, że skóra dłoni jest bardziej sprężysta.
Sucha i zniszczona skóra dłoni
Skóra dłoni narażona jest na uszkodzenia mechaniczne, jak również na działanie substancji chemicznych, np. podczas wykonywania domowych czynności bez rękawiczek ochronnych. Z tego też powodu traci swój blask i jędrność, a dłonie mogą wydawać się szare i pomarszczone. W tej sytuacji sprawdzonym sposobem jest m.in. mezoterapia.
Mezoterapia z kwasem hialuronowym to zabieg przeznaczony do wiotkiej skóry dłoni, z widocznymi ścięgnami oraz wystającymi kostkami. Oprócz kwasu hialuronowego, mezoterapia dostarcza dłoniom wysoką dawkę witaminy C oraz retinolu. W efekcie mezoterapia pozwala na rewitalizację dłoni, naciąga ją i przywraca jej sprężystość. Co więcej, zabieg opóźnia proces starzenia się. Mezoterapię dłoni warto wykonywać regularnie.
Szczupłe i kościste dłonie
Jeśli twoim problemem są kościste dłonie, na których mocno wyróżniają się żyły, postaw na zabieg skleroterapii.
Skleroterapia polega na nakłuwaniu skóry dłoni i wstrzykiwaniu specjalnej substancji mającej za zadanie ściąganie ścianek żył. W efekcie stają się one mniej widoczne, skóra się napręża, a kości przestają być ostro zaakcentowane. Zabieg nie jest bolesny, choć wymaga noszenia opaski uciskowej przez kilka dni. Skleroterapię wykorzystuje się także podczas leczenia żylaków. Efekt widoczny jest po 2 tygodniach.