Trwa ładowanie...
d1ug592

Spotkanie z przedstawicielami Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus". Joszko Broda i jego liczna rodzina zaproszeni przez Andrzeja Dudę

Andrzej Duda spotkał się w poniedziałek z przedstawicielami Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus". Wśród nich znalazł się muzyk ludowy Joszko Broda, który wraz z żoną Deborą ma 11 dzieci.
Share
Joszko Broda z bliskimi u prezydenta
Joszko Broda z bliskimi u prezydentaŹródło: East News
d1ug592

– Rodzina stanowi fundament państwa. Mam nadzieję, że rodziny odczuwają to, że państwo polskie je szanuje i bierze udział w procesie wychowawczym poprzez wsparcie dawane rodzicom – mówił prezydent, który otrzymał właśnie statuetkę "Przyjaciela Dużych Rodzin". Wręczali mu ją m.in. Joszko i Debora Broda. Para doczekała się 11 pociech - 9 synów i 2 córek.

Joszko Broda – dzieci

W zeszłym roku żona muzyka skarżyła się, że odkąd wprowadzono program 500 plus, pojawiły się "zachowania agresywne" ze strony obcych ludzi. – W ostatnim czasie pojawia się więcej zachowań agresywnych, szczególnie po wprowadzeniu programu 500+ zaczęto kierować w naszą stronę wrogie spojrzenia – opowiadała Debora Broda na łamach "Dziennika Zachodniego". – Ponieważ ludzie szybko liczą te pieniądze, to kilka razy usłyszeliśmy, że idzie pięć tysięcy złotych w gotówce. Trudno niektórym wyobrazić sobie, że my pracujemy i płacimy podatki – dodał wtedy Joszko.

d1ug592

Dziś podczas spotkania z Andrzejem Dudą Brodowie otrzymali Nagrodę "Europejskiej Dużej Rodziny Roku", po czym wystąpili przed prezydentem i pozostałymi gośćmi. Głowa państwa podkreśliła, jak bardzo ceni takie osoby jak Joszko i Debora. – Uważałem i uważam za niezwykle ważne z punktu widzenia państwowego – w szczególności teraz, pełniąc ten niezwykły, zaszczytny, ale i bardzo ważny, niosący wiele możliwości działania urząd – że rodzina stanowi w ogóle fundament rozwoju państwa – powiedział – Gdyby nie było rodzin, gdyby w rodzinach nie przychodziły na świat dzieci, gdyby w rodzinach dzieci nie były wychowywane – także te przysposobione – nie byłoby następnych pokoleń, a zatem krótko mówiąc, nasze państwo by znikło.

Siłaczki. Cykl Klaudii Stabach. Dajemy kobietom wsparcie, na jakie zasługują

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ug592

Podziel się opinią

Share
d1ug592
d1ug592