Spytała o "gwałt na 8‑latce". Tak odpowiedziała kandydatka Konfederacji

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk i Anna Bryłka
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk i Anna Bryłka
Źródło zdjęć: © #debatakobiet

26.09.2023 21:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

- Janusz Korwin Mikke postuluje, żeby seks z ośmioletnią dziewczynką, czyli po prostu gwałt na dziecku nie był czynem karalnym. Czy pani się z tym zgadza? - zapytała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy Annę Bryłkę, kandydatkę Konfederacji, podczas #debatakobiet w Wirtualnej Polsce.

Jedna z kwestii poruszonych podczas przedwyborczej debaty kandydatek do Sejmu dotyczyła prawa do aborcji oraz opieki okołoporodowej w Polsce. Podczas czasu na pytania kandydatek posłanka Lewicy, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk postanowiła spytać o to Annę Bryłkę z Konfederacji.

"Pan Janusz lubi kontrowersyjną publicystykę"

Tematem, który poruszyła Dziemianowicz-Bąk były głośne słowa Janusza Korwin-Mikkego. - Postuluje, żeby seks z ośmioletnią dziewczynką, czyli po prostu gwałt na dziecku nie był czynem karalnym. Po pierwsze, czy pani się z tym zgadza? - zapytała.

- Nie znam tej wypowiedzi pana Janusza - stwierdziła w odpowiedzi. Dodała jednak, że "odcina się" od tych słów. - Nic takiego nie powinno mieć miejsca. Pan Janusz lubi kontrowersyjną publicystykę - skwitowała polityczka.

Anna Bryłka: Mam poglądy pro life

Druga część pytania posłanki Dziemianowicz-Bąk dotyczyła poglądów Bryłki dotyczących przerywania ciąży. - Czy jeżeli w ciążę zajdzie zgwałcone dziecko, 12-13-latka to tej dziewczynce także zakazuje pani przerwania ciąży z gwałtu?

- Ja mam poglądy pro life - odpowiedziała kandydatka Konfederacji. - Jestem przeciwna odbierania dzieciom nienarodzonym. Uważam, że zlikwidowanie przesłanki organicznej to dobra decyzja, właściwie orzeczenie Trybunału, który ustanowił, że przesłanka jest niezgodna z konstytucją.

Anna Bryłka określiła też usuniętą przesłankę jako "najgorszą" z obowiązujących. - Odbierano życie dziecku, któremu wykryto wadę, nieprawidłość, upośledzenie. Naszym zdaniem każde dziecko ma prawo przyjść na świat, czy jest chore, czy jest zdrowe - oznajmiła.

Obecnie w Polsce po decyzji Trybunału Konstytucyjnego aborcja jest legalna w Polsce tylko w dwóch przypadkach: gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety oraz kiedy ciąża jest wynikiem przestępstwa, takiego jak gwałt czy kazirodztwo.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (838)
Zobacz także