Trwa ładowanie...
de2pdgb

Strajk nauczycieli 2019. Maturzystka rozpłakała się w trakcie przemowy

Strajk nauczycieli wzbudza emocje nie tylko wśród pedagogów i polityków, ale również uczniów i ich rodziców. Uczennice i uczniowie ZSZ nr 4 w Opolu apelują do nauczycieli, by zawiesili strajk. "Prosimy was o nieutrudnianie nam przystąpienia do matury" – proszą.
Share
Uczennice i uczniowie ZSZ nr 4 w Opolu apelują do nauczycieli, by zawiesili strajk
Uczennice i uczniowie ZSZ nr 4 w Opolu apelują do nauczycieli, by zawiesili strajkŹródło: East News
de2pdgb

Uczennice Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Opolu zabrały głos w sprawie strajku nauczycieli. Tegoroczne maturzystki przemówiły w imieniu swoich koleżanek i kolegów. Jedna z nich nie mogła powstrzymać łez. Uczennice poprosiły strajkujących nauczycieli, by przerwali strajk na czas matur. Zapewniły, że szanują ich walkę o godne płace, jednak nie zgadzają się, żeby odbywało się to ich kosztem.

Zobacz także: Hartwich o strajku nauczycieli. "Życzę im wytrwałości"

– Prosimy was o zawieszenie strajku na czas klasyfikacji i nieutrudnianie nam przystąpienia do matury. Rozumiemy waszą walkę o wyższe płace i popieramy wasz strajk, jednak nie może się to odbywać naszym kosztem. My też mamy prawo do nauki i plany na przyszłość i cena, którą przyjdzie nam zapłacić w najgorszym scenariuszu, jest zbyt duża – mówiła jedna z uczennic, nie mogąc powstrzymać emocji.

de2pdgb

Wtedy głos zabrała jej koleżanka. Zaapelowała do nauczycieli, by zastanowili się, jaki wpływ na ich edukację będzie miał strajk.

Zobacz także: #GdybyNieNauczyciel. Gwiazdy wspierają akcję WP dla Nauczycieli

– Od chwili rozpoczęcia strajku żyjemy w niepewności, która nie sprzyja w przygotowaniu do egzaminów. Apelujemy do każdego nauczyciela z osobna o rozważenie swoich decyzji, które mają wpływ na naszą dalszą edukację – kontynuowała inna maturzystka.

W poniedziałek 8 kwietnia w tysiącach polskich szkół i przedszkoli rozpoczął się strajk nauczycieli zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. W niektórych regionach w proteście biorą również udział nauczyciele zrzeszeni w oświatowej "Solidarności".

de2pdgb

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

de2pdgb

Podziel się opinią

Share
de2pdgb
de2pdgb