Trwa ładowanie...
d1sku5j

Stworzyli piwo specjalnie dla kobiet. A kobiety je znienawidziły

Nie ukrywajmy, kiedy ktoś zapyta nas o najbardziej "kobiecy" alkohol, piwo nie jest pierwszym trunkiem, który przychodzi nam do głowy. Piwo to napój, który piją faceci w trakcie meczu i na spotkaniu z kolegami. A przynajmniej tak wygląda stereotyp dotyczący tego alkoholu. Postanowiła to zmienić czeska marka Aurosa. Niestety ich dobre chęci spotkały się tylko z falą krytyki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stworzyli piwo specjalnie dla kobiet. A kobiety je znienawidziły
(Materiały prasowe)
d1sku5j

"Beer for her" czyli po prostu "piwo dla niej" to hasło promocyjne Aurosy. Jest to pierwsze piwo dedykowane tylko płci pięknej. Podkreśla to sposób reklamowania produktu i jego wyjątkowo piękne opakowanie w formie marmurkowej butelki. W końcu kobiety kochają przecież różowe, błyszczące rzeczy, prawda? Zawartość nie różni się w zasadzie niczym od klasycznego trunku. Nie jest ani słabsze procentowo, ani odmienne kolorystycznie. Jedynie smak może być nieco delikatniejszy i słodszy.

Producenci Aurosy myśleli, że ich pomysł to prawdziwa żyła złota, która idealnie trafi w gust konsumentek. Niestety stało się zupełnie odwrotnie i zalała ich fala krytyki. "Jak moje delikatne, kobiece rączki mają utrzymać taką ciężką butelkę z piwem?", "Czyli, że pijąc jakiekolwiek inne piwo, nie jestem kobieca, tak?" – to tylko dwa z wielu negatywnych komentarzy, z którymi musi zmagać się browar.

d1sku5j

Producenci postanowili wytłumaczyć się ze swojego pomysłu. "Piwo Aurosa powstało dla wszystkich tych kobiet, które cenią sobie eleganckie i ładne rzeczy, które pasują do ich stylu życia. Nie chcieliśmy, żeby miało to jakikolwiek seksistowski oddźwięk" – czytamy na stronie internetowej browaru.

Co się stało, to się nie odstanie i kobiece piwo zdecydowanie nie będzie kolejnym hitem. Mimo pięknego designu, kontrowersję budzi też cena. Za butelkę Aurosy zapłacimy ponad 8 funtów, czyli prawie 40 złotych! Dla porównania, butelka popularnego piwa ze sklepowej półki to średnio 3-4 złote. Czyżby różowy podatek wziął górę?

Jak widać twórcy Aurosy chcieli dobrze, a wyszło jak zawsze. Po prostu zapomnieli, że kobiety w dzisiejszych czasach mogą nie tylko głosować i obejmować kierownicze stanowiska, ale też pić "męskie" piwo.

Ile kalorii ma alkohol?

d1sku5j

Podziel się opinią

Share
d1sku5j
d1sku5j