Sucha skóra w sezonie grzewczym — sprawdzone sposoby na nawilżenie
Sezon grzewczy to większe wyzwanie dla suchej skory niż sam mróz, deszcz i wiatr. Wysuszona w górnych warstwach skóra skutecznie nas postarza, a dodatkowo generuje trudne do zlikwidowania zaskórniki. Jak pielęgnować cerę jesienią i zimą oraz czym różni się taka pielęgnacja od letniej i wiosennej – oto proste sposoby na nawilżenie skóry w sezonie grzewczym.
27.11.2017 | aktual.: 28.11.2017 13:28
Sprawdzone sposoby na nawilżoną skórę jesienią i zimą — dermoprotektory
Mokry ręcznik na kaloryferze i bardziej staranne nawadnianie organizmu niż w pozostałych porach roku działa, ale nie wystarcza za całkowitą pielęgnację. Teraz potrzebna jest też ochrona i intensywniejsza regeneracja. Jednym ze sposobów na skuteczne działanie są kremy z zawartością komórek macierzystych. Komórki te połączone są często ze składnikami pochodzenia naturalnego, co zapewnia codzienną pielęgnację, chroni i stymuluje skórę do lepszej regeneracji.
Jeśli krem to odżywczy, a nie tylko nawilżający. Kluczem są tutaj tzw. bogatsze formuły o kremowej konsystencji. Nie każdy o tym pamięta, ale wchłanianie się składników odżywczych kremu czy maseczki w skórę twarzy trwa maksymalnie 20 minut. Najlepiej sprawdzają się kosmetyki o bogatej formule, ale odpowiedniej dla naszej cery konsystencji. Nie bójmy się kremów półtłustych dla suchej skóry. Jeśli odpowiednio wcześniej zaczniesz praktykować nawet sporadyczne nakładanie takiego kremu, skutecznie opóźnisz procesy starzenia.
Tonizowanie suchej skóry – sprawdzony sposób na głębsze odżywienie
Przesuszona skóra w sezonie grzewczym to inny rodzaj problemu niż sucha skóra latem. Nieregularny tryb życia i przebywanie na zmianę na mrozie i w ogrzewanych pomieszczeniach działa na nas inaczej. Sucha skóra jesienią i zimą jest wysuszona w wierzchnich warstwach i dodatkowo drażniona na przykład szalikiem lub futrzanym obszyciem kaptura. Jedną z podstawowych, a nie zawsze przestrzeganych, zasad pielęgnacji skóry jesienią i zimą jest tonizowanie skóry. Tonik tymczasem nie tylko oczyszcza skórę, ale najlepiej przygotowuje skórę do równomiernego i głębokiego wchłonięcia kremu i składników odżywczych.
Olejek do suchej skóry jesienią i zimą
Świetne rezultaty daje też stosowanie olejków odżywczych o różnych składnikach i różnym pochodzeniu. Sprawdzonym preparatem, który odżywia skórę, jest olejek arganowy. Jedną z metod wspomagania skóry o tej porze roku jest też mieszanie niewielkiej ilości kremu, z "dopalaczem" w postaci kropli olejku pielęgnacyjnego. Taki olejek nie zawsze stanowi dobrą bazę pod makijaż, ale jako pielęgnacja skóry na noc sprawdza się idealnie.
Sucha skóra – systematyczna pielęgnacja lepsza od doraźnej
Najlepsze efekty w pielęgnacji skóry skłonnej do przesuszania i podrażnień daje profilaktyka przy pomocy lekkich kosmetyków o odżywczym i odbudowującym działaniu. Kosmetyki odbudowujące na ciało i twarz uzupełniają braki, jakie w naszej skórze generuje ogrzewanie na zmianę z deszczem czy mrozem.
Profilaktyka suchej skóry
Wszelkiego rodzaju lekkie formuły to niezbędnik przetrwania w czasie, kiedy kaloryfery są gorące. Bardzo często problem ten spotyka też dzieci, u których na policzkach tuż po rozpoczęciu sezonu grzewczego pojawia się ten sam problem co u dorosłych. Istotna jest ochrona wrażliwych miejsc – inaczej w tym czasie pielęgnujemy okolice oczu, dłonie i usta.