Blisko ludziSukces Pisany Szminką: te kobiety inspirują!

Sukces Pisany Szminką: te kobiety inspirują!

13.02.2014 12:20, aktualizacja: 14.02.2014 13:56

11 lutego 2014 roku, podczas uroczystej gali na Giełdzie Papierów Wartościowych, wręczono nagrody dla najlepszych bizneswoman w Polsce. Jury nie miało łatwego wyboru, więc oprócz czterech tytułów zdecydowało się przyznać dwa dodatkowe wyróżnienia

11 lutego 2014 roku, podczas uroczystej gali na Giełdzie Papierów Wartościowych, wręczono nagrody dla najlepszych bizneswoman w Polsce. Jury nie miało łatwego wyboru, więc oprócz czterech tytułów zdecydowało się przyznać dwa dodatkowe wyróżnienia. Tytuł Bizneswoman Roku 2013 otrzymały: Ewa Misiak – Prezes Zarządu, Przewodnicząca RN, Wiceprezes Fundacji, Work Service SA, People Care w kategorii Korporacja; Izabella Cybulska – współwłaścicielka Smartino, twórczyni marki LaMillou w kategorii Moja firma; Anna Czerwoniec – założycielka VITAINSILICA w kategorii Debiut oraz Ida Karpińska – założycielka Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości w kategorii Działalność na rzecz kobiet. Nagrodę Publiczności otrzymała Anna Wicha - Dyrektor Generalny, Adecco Poland Sp. z o.o.

Wyniki konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku trzymane były w tajemnicy do ostatniej chwili. Laureatki o wygranej dowiedziały się podczas gali, co wzbudziło wiele emocji. Jury wybrało zwyciężczynie w czterech kategoriach: Korporacja, Moja firma, Debiut oraz Działalność na rzecz kobiet, a także przyznało specjalne wyróżnienia dla Joanny Keszki – twórczyni Barbarella.pl (w kategorii: Działalność na rzecz kobiet) oraz Izabelli Nowakowskiej z Centrum Edukacyjno-Terapeutycznego Pingwinek (w kategorii: Moja Firma).

W tym roku znów mieliśmy do czynienia z wieloma wspaniałymi pomysłami na biznes, wielkimi osiągnięciami i odwagą polskich reprezentantek świata biznesu – powiedziała Dr Irena Eris, przewodnicząca Jury konkursu. Obrady Jury przebiegły dość burzliwie, dlatego, że w tym roku jakość zgłoszeń była niebywała i właściwie każdy projekt i każda kandydatka zasługiwały na nagrodę. Jednak kierując się zasadami konkursu, musieliśmy dokonać wyboru.

Najważniejsze kryteria, jakimi kierował się audytor konkursu PwC w pierwszym etapie konkursu, wyłaniając finalistki oraz Jury - w drugim etapie, wybierając laureatki konkursu, to: przedsiębiorczość, innowacyjność, wyniki finansowe oraz pasja i wytrwałość w realizacji zamierzonego celu.

Jakość tegorocznych zgłoszeń była niezwykle wysoka - twierdzi Olga Kozierowska, pomysłodawczyni konkursu. Widać, że kobiety nareszcie potrafią się promować, umiejętnie przedstawiać swoje podejście do biznesu i biznesowe sukcesy. Wczoraj, świętowaliśmy nie tylko triumf laureatek, ale także jubileusz Sukcesu pisanego szminką. Ten wieczór był zatem też dla mnie i mojego zespołu, niezwykle wzruszający.

Nagrodzone panie nie kryły radości z wygranej. Podczas gali została także wręczona Nagroda Publiczności, którą przyznali Internauci. Głosowanie odbywało się na stronie Radia PiN i trwało od 20 stycznia do 6 lutego. Nagrodę tę otrzymała Anna Wicha, Dyrektor Generalny Adecco Poland Sp. z o.o.

Sukces Pisany Szminką
Przedstawiamy Laureatki:

Bizneswoman Roku 2013 w kategorii Korporacja:

Ewa Misiak, Prezes Zarządu, Przewodnicząca RN, Wiceprezes Fundacji, Work Service SA People Care
Za stworzenie i wdrożenie innowacyjnego przedsięwzięcie w strukturach korporacji, którego celem jest zapewnienie profesjonalnej, bezpiecznej opieki na nad dziećmi 24h na dobę, kompleksowej pomocy mamom, zarówno przed porodem jak i po narodzinach dziecka, a także zapewnienie profesjonalnej opieki medycznej. To pierwsza i jedyna agencją na polskim rynku zatrudniająca wysoko wyspecjalizowany personel medyczny, a także nianie i guwernantki. Autorka przedsięwzięcia, podjęła także ważny problem zalegalizowania opiekunek zatrudnianych na czarno, korzystając ze specjalnie uruchomionego programu „Legalna niania - bezpieczne dziecko”.

Bizneswoman Roku 2013 w kategorii Moja Firma:

Izabella Cybulska – współwłaścicielka Smartino, twórczyni marki LaMillou.
Do założenia własnej firmy skłoniło ją macierzyństwo. 2,5 roku temu, z koleżanką, zainspirowana meksykańskimi czaszkami, stworzyła unikalną linię akcesoriów tekstylnych dla dzieci i niemowląt, które obecnie w bogatej linii wzorów robią furorę nie tylko w Polsce ale i na świecie. W Australii, Niemczech, Szwecji, Danii, Hiszpanii, Grecji, Luksemburgu w Korei Południowej i na Tajwanie. Tworząc markę La Millou udowodniła sobie, że marzenia się spełniają.

Bizneswoman Roku 2013 w kategorii Debiut Roku:

Anna Czerwoniec, założycielka VITAINSILICA
Pasjonatka łączenia nauki i biznesu Na starcie nie miała ani pieniędzy ani doświadczenia w biznesie, ale to nie powstrzymało jej przed stworzeniem firmy o ogromnym potencjale. Pozyskała branżowego inwestora, zaangażowała specjalistów i dziś jej firma oferuje szerokie portfolio specjalistycznych usług analizy danych biologicznych i biomedycznych oraz oprogramowania przeznaczone do zarządzania danymi biologicznymi na potrzeby naukowe.

Bizneswoman Roku 2013 w kategorii Działalność na rzecz kobiet:

Ida Karpińska, założycielka Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości
Prywatne doświadczenia związane z rakiem szyjki macicy skłoniły ją do podjęcia trudnej walki o zdrowie i życie kobiet w Polsce. Od 8 lat konsekwentnie działa na rynku III Sektora, poświęcając swój czas i energię na edukację kobiet w kontekście profilaktyki chorób ginekologicznych. W ciągu roku swoimi programami edukacyjnymi dociera do przeszło 30 tysięcy kobiet w całej Polsce. Za punkt honoru postawiła sobie zredukowanie ilości kobiet umierających na RSM w Polsce i konsekwentnie do tego dąży. Na przestrzeni lat stworzyła 5 programów edukacyjnych, w których znalazły się również Kampanie Społeczne: Ogólnopolska Kampania Społeczna „Piękna bo Zdrowa” i „Jajko mądrzejsze od kury”. Do pozostałych programów edukacyjnych należą: „Młoda i Zdrowa”, „Kobiety dla Kobiet”, „Rozumni i uważni”.

Wyróżnienia otrzymały:

Joanna Keszka, twórczyni Barbarella.pl (w kategorii: Działalność na rzecz kobiet)
Walczy o prawa kobiet w Polsce, o uwolnienie sfery seksualnej od przemocy i wymuszeń. O prawo kobiet do wyrażania swojej autentycznej seksualności, do szanowania kobiecych wyborów, do decydowania przez same kobiety, co dzieje się z ich ciałami. Za odwagę, pójście pod prąd i determinację, czyli cechy coraz rzadsze w dzisiejszym świecie.

Izabela Nowakowska za stworzenie Centrum Edukacyjno-Terapeutycznego Pingwinek (w kategorii: Moja firma)

Doświadczyła w życiu trudnych chwil, ale nic nie było w stanie zabić w niej optymizmu. Stworzyła miejsce zmyślą o dzieciach i ich rodzicach. Dziś reprezentuje silną firmą zrzeszającą kilka działalności: przedszkole, klub malucha, zajęcia dodatkowe, szkolenia, terapię, rehabilitację raz realizuje projekty unijne tj. wczesne wspomaganie rozwoju.

Nagrodę Publiczności otrzymała:

Anna Wicha - Dyrektor Generalny, Adecco Poland Sp. z o.o. Karierę w Adecco Poland rozpoczynała w dziale Sprzedaży na stanowisku Konsultanta. Przeszedłszy wszystkie szczeble korporacyjnej kariery objęła stanowisko Dyrektora Generalnego. Z firmą związana jest od 11 lat. W latach 2010-2011 odpowiadała także za całokształt działań strategicznych i funkcjonowanie Adecco w Rumunii.

Informacja o konkursie:
Konkurs Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku ma jeden podstawowy cel: nagrodzenie i nagłośnienie dokonań kobiet w świecie biznesu. W konkursie oceniana jest przedsiębiorczość, kreatywność, innowacyjność, umiejętność pozyskiwania funduszy na rozwój, efektywność inwestycji, poziom społecznego zaangażowania zarządzanych podmiotów, a także pasja i wytrwałość uczestniczek w realizacji zamierzonych celów. Jury wybiera Bizneswoman Roku w czterech kategoriach: Korporacja, Moja Firma, Debiut Roku oraz Działalność na rzecz Kobiet.

Organizatorami konkursu są Sukces pisany szminką i Radio PiN. Partnerem strategicznym Grupa PZU zaś audytorem i partnerem prawnym konkursu jest PwC.

W jury zasiadają: Dr Irena Eris - założycielka Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris, Henryka Bochniarz - prezydent Konfederacji Lewiatan, Nina Terentiew - Dyrektor Programowa Polsatu, Beata Jarosz - Wiceprezes Giełdy Papierów Wartościowych, Olga Grygier - Prezes PwC, Bożena Lublinska-Kasprzak - Prezes PARP, Jolanta Borowiec - Dyrektor zarządzająca Polsat Cafe, Dominika Herburt-Heybowicz - Wiceprezes WP, dr Ewa Rumińska Zimny - Ekspert ONZ ds. Gender and Economy, Olga Zarachowicz - Dyrektor zarządzająca ds. HR z grupie PZU, Grażyna Piotrowska-Oliwa Wiceprezydent Pracodawców RP, Członek Rady Nadzorczej i Przewodnicząca Komitetu Audytu w Hawe S.A, Grzegorz Hajdarowicz - przedsiębiorca, wydawca, założyciel Grupy Kapitałowej GREMI, Marek Borzestowski - partner Giza Ventures, Dariusz Żuk - Prezes Fundacji Polska Przedsiębiorcza, Dariusz Grzywaczeski - Prezes Radia PiN, Sebastian Mikosz – Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Partnerzy konkursu:GPW, Konfederacja Lewiatan, PARP, PwC, Polska Przedsiębiorcza, Europejska Unia Kobiet. Partner PR dfusion communication.

* Patroni medialni:*Bloomberg Businessweek, Harvard Business Review, Magazyn Coaching, Proto.pl, Start-upTV, Polsat Cafe, Pierwszy Milion, onaonaona.pl, Rzeczpospolita, Sukces, Wprost, WP.pl, mediarun.pl, marketingnews.pl.

Źródło artykułu:Informacja prasowa