Żyć lepiejPełnia Koźlego Księżyca. Jakie niesie ze sobą znaczenie?

Pełnia Koźlego Księżyca. Jakie niesie ze sobą znaczenie?

Każda pełnia Księżyca jest wyjątkowa. To zjawisko astronomiczne, które nie tylko imponuje wizualnie, ale wywiera również konkretny wpływ na samopoczucie ludzi. Jakie znaczenie niesie ze sobą pierwsza letnia pełnia i jaką nosi nazwę?

Lipcowa pełnia niesie ze sobą burze
Lipcowa pełnia niesie ze sobą burze
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

Pełnia to faza, w której Księżyc jest widoczny w całej okazałości na niebie. Ziemia znajduje się wówczas między Księżycem a Słońcem, co powoduje, że promienie słoneczne oświetlają Księżyc bezpośrednio. Pełnia Księżyca występuje co około 29 dni, czyli raz na jeden pełny cykl księżycowy. W astrologii pełnia uważana jest za ważny moment, który może mieć wpływ na nasze emocje, intuicje i relacje.

Księżyc w pełni silnie pobudza ludzi wrażliwych

Pełnia Księżyca symbolicznie wiąże się z wypełnieniem, kulminacją i zakończeniem pewnych kosmicznych procesów lub sytuacji w życiu. Uważa się, że energia pełni Księżyca jest na tyle intensywna, że może szczególnie wpływać na osoby o określonej wrażliwości. Nie bez powodu mówi się, że w czasie pełni zdarza się najwięcej zbrodni i wypadków. Wielu ludzi ma tej nocy problemy z zaśnięciem, innym zdarza się lunatykować lub mówić przez sen. Pełnia Księżyca zwiększa odczuwanie emocji i wywołuje zwiększoną wrażliwość.

Pełnia Księżyca wpływa na związki i zdrowie emocjonalne

Gdy emocje dochodzą do głosu, trudniej się skupić albo nad sobą zapanować. Dlatego w czasie pełni trzeba trzymać nerwy na wodzy i nie dać się wyprowadzić z równowagi. Lepiej nie angażować się wtedy w trudne przedsięwzięcia oraz unikać podejmowania decyzji – jeśli górę wezmą emocje, a nie zdrowy rozsądek, możemy popełnić błąd, a później gorzko tego żałować. Warto zaznaczyć, że wpływ pełni nie ogranicza się tylko do jednego dnia, obejmuje ich aż kilka – przed i po całkowitej pełni Księżyca.

Jak tradycyjnie nazywa się lipcową pełnię?

Lipcową pełnię tradycyjnie nazywa się pełnią Koźlego Księżyca, ponieważ mniej więcej w tym czasie zaczyna odrastać zrzucane co roku poroże samców saren, czyli kozłów. Letnia pełnia może być również nazywana Sienną Pełnią z powodu okresu zbiorów albo Burzową Pełnią czy też Pełnią Burzowego Księżyca. Ta ostatnia nazwa wzięła się od gwałtownych letnich burz, które często pojawiają się w lipcu.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)