Sypia z partnerką "po skandynawsku". Mówi, dlaczego to uwielbia

Sypia z partnerką "po skandynawsku". Mówi, dlaczego to uwielbia

W sypialni decydują się na metodę "po skandynawsku"
W sypialni decydują się na metodę "po skandynawsku"
Źródło zdjęć: © Getty Images | Westend61 / Bonninstudio
29.12.2023 11:08, aktualizacja: 29.12.2023 12:04

Od kilku miesięcy coraz głośniej jest na temat "skandynawskiej metody spania". Podobno dobrze wpływa na związek i poprawia jego kondycję. Ekspert do spraw snu również ma pozytywną opinię na jej temat.

Brak odpowiedniej ilości snu może prowadzić do złego samopoczucia, apatii, nerwowości oraz obniżonej sprawności. Niewyspanie się może skutkować rozdrażnieniem, a nawet prowadzić do konfliktów w relacji. Mimo że idea spania z ukochaną osobą brzmi wyjątkowo romantycznie, warto rozważyć eksperymentowanie z tzw. metodą spania po skandynawsku.

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że sen odgrywa kluczową rolę w codziennym funkcjonowaniu. Statystycznie, człowiek przesypia jedną trzecią swojego życia. Sen pozwala poprawić kondycję fizyczną, wzmacnia pracę mózgu, zwiększa koncentrację, a także wpływa na relacje międzyludzkie. To, jak śpimy, może również wpłynąć na nasz związek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ekspert rekomenduje spanie po skandynawsku

Udany związek kojarzy się przeważnie z jednym, wielkim, wspólnym łóżkiem. Okazuje się jednak, że niektóre małżeństwa decydują się na spanie w osobnych pokojach. Brak intymności, czy budzenia się obok ukochanej osoby może zmniejszyć uczucie i namiętność w związku.

Z pomocą przychodzi więc skandynawska metoda spania, która stała się hitem na TikToku. Na profilu Levitex pojawiło się nagranie, w którym ekspert ds. snu wyjaśnia, na czym polega sekret Skandynawów.

- Skandynawska metoda polega na stworzeniu własnego środowiska idealnego do zasypiania, przy czym nie narusza się przestrzeni partnera. Osobiście uwielbiam spać po skandynawsku. Dzięki tej metodzie można dopasować komfortową temperaturę do spania, nie rezygnując przy tym z zasypiania obok ukochanej osoby - powiedział ekspert.

Nie tylko on poleca metodę Skandynawów. Wielu seksuologów i ekspertów do spraw snu, również rekomenduje spanie "po skandynawsku". Ta metoda niestety nie pomoże z chrapaniem drugiej połówki, jednak pomaga uzyskać idealne warunki do spania.

Na czym polega metoda "po skandynawsku"?

Skandynawska metoda spania to podejście, w którym partnerzy utrzymują dystans podczas snu, używając osobnych kołder. W ten sposób unikają przegrzania lub zmarznięcia. Dwie osobne kołdry pozwalają na dobranie ulubionej tekstury i grubości pościeli. W ten sposób zakończysz także nocne wojny, kto ma więcej kołdry na swojej połowie łóżka.

Jeśli chodzi o kwestię zasypiania przy zgaszonym świetle lub słuchania muzyki przed snem, są to różnice, które trzeba zaakceptować. Jednak łatwo je zminimalizować dzięki opasce na oczy czy specjalnym zatyczkom do uszu. 

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta