Smutny wynik brytyjskich badań. To dlatego kobiety rezygnują z seksu

Badania pokazują, dlaczego kobiety rezygnują z seksu - zdjęcie poglądowe
Badania pokazują, dlaczego kobiety rezygnują z seksu - zdjęcie poglądowe

20.10.2023 13:47, aktual.: 20.10.2023 17:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Wielkiej Brytanii 23-27 października to Tydzień Akceptacji Ciała. Mając to na uwadze, twórcy pewnej aplikacji randkowej postanowili przeprowadzić pewne badania dotyczące samoakceptacji. Na jaw wyszło, że mnóstwo osób ma problem z dobrym samopoczuciem we własnym ciele.

Zespół badawczy przeprowadził ankietę, w której wzięło udział 2000 osób. Jej wyniki pokazały, że Brytyjczycy mają problem z akceptacją własnego ciała. Brak miłości do siebie wiąże się z powstawaniem blokad w sytuacjach intymnych. Tak stwierdziło 94 proc. respondentów.

Akceptują partnerów. Z sobą mają problem

Jak podaje Daily Star, powołując się na wyniki sondażu, aż co trzeci Brytyjczyk przyznał się do rezygnacji z seksu, ponieważ czuł się niepewnie ze swoim ciałem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Statystyki są wyższe w przypadku kobiet. 61 proc. ankietowanych wyznało, że zrezygnowało ze zbliżenia, ponieważ zabrakło im pewności siebie. 86 proc. Brytyjek potwierdziło też, że nigdy nie odmówiło bliskości z partnerem, nawet jeśli jego wygląd ciała nie spełniał ich oczekiwań.

"Był czas, kiedy byłam młodsza, bardzo zestresowana i wyczerpana. Moje ciało nagle pokryło się ranami i plamami przypominającymi łuszczycę. Czułam się brzydka i bezbronna. Czekałam, aż mój chłopak wróci z wakacji i denerwowałam się jego reakcją. Wiesz co? Nawet tego nie zauważył" - wspomniała Olga Petrunina, dyrektor generalna aplikacji randkowej, która zleciła badania.

Petrunina dodała, że problemy zniknęły, gdy przestała przejmować się wyglądem swojego ciała. "Czasami to siedzi w naszej głowie. Pewność siebie może zmienić zasady gry" - podkreśliła.

Badania wskazują jasno. Mężczyźni są wobec siebie bardziej wyrozumiali

Z tego samego badania wynika, że zaledwie 25 proc. ankietowanych rezygnuje z intymności, ponieważ czuje wstyd, niepewność i ma problemy z akceptacją własnego ciała. 72 proc. respondentów potwierdziło, że ciało partnerki nigdy nie było powodem do odmowy zbliżenia.

W podsumowaniu ankiety znalazła się również informacja, że 70 proc. przebadanych Brytyjczyków (zarówno kobiet, jak i mężczyzn) uważa, że aby związek był lepszy, partnerzy muszą w podobnym stopniu akceptować swoje ciała. 98 proc. ankietowanych jest zdania, że samoakceptacja sprawia, że randki, relacje i życie intymne poprawiają się, kiedy jesteśmy pewniejsi siebie.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (17)