Trwa ładowanie...

Szczoteczka elektryczna – jeden z najzdrowszych prezentów

Szczoteczka elektryczna to jeden z najczęściej poszukiwanych upominków świątecznych. Swoją popularność zawdzięcza temu, że dostaniemy odpowiedni model z dowolnej półki cenowej, pozwala dbać o zdrowie i urodę, a do tego ma urok gadżetu, który ułatwia nam życie. Oto nasze typy i wskazówki.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Szczoteczka elektryczna – jeden z najzdrowszych prezentówŹródło: iStock.com, fot: iStock
d3ge8rh
d3ge8rh

Szczoteczki elektryczne – niedrogie i niezawodne

Kategoria cenowa, w której najchętniej wybieramy prezenty, to około 100 zł. Co lepszego można podarować niż równoczesną pielęgnację zdrowia i urody. Jeśli wiemy, że osoba, którą planujemy obdarować, nie posiada takiej szczoteczki – warto rozważyć ją jako upominek. Jeśli sami zamierzamy sprawić siebie taką szczoteczkę, efekty w postaci lepiej zadbanych i bielszych zębów będziemy podziwiać już w ciągu kilku dni.

Jak działa szczoteczka elektryczna?

Działanie szczoteczki elektrycznej opiera się na rotacyjnym i wibracyjnym ruchu małej, okrągłej głowicy. Włókna w takiej głowicy są dostosowane do kształtu zębów i dziąseł. Rzadko są to tylko proste włókna, które czyszczą jedynie górne powierzchnie. Najskuteczniejsze są te nachylone pod niewielkim kątem, które pozwalają wyczyścić przestrzenie tuż przy dziąsłach i między zębami. Dłuższe, miękkie partie włókien z kolej służą do czyszczenia najgłębszych zakamarków. Zależy wam na jasnym uśmiechu? Skutecznie wybielone zęby podkreśli dobra szminka.

Szczoteczka elektryczna – dlaczego warto ją stosować?

Efekty, jakie daje regularne stosowanie szczoteczki elektrycznej są w porównaniu do zwykłej szczoteczki manualanej lepsze nawet o kilkaset procent. W czasie, kiedy ręcznie wykonujemy kilka ruchów, taka szczoteczka robi ich kilkanaście, co samo w sobie podnosi jakość higieny jamy ustnej. Często zdarza nam się wyczyścić zęby lub nawet jedną ich partię niedbale. Szczoteczka elektryczna zrobi to lepiej i szybciej. Optymalny czas dla skutecznego szczotkowania zębów według specjalistów to obecnie 2 minuty - większość szczoteczek ma wbudowany timer, który odmierzy ten czas. To dodatkowe udogodnienie.

Szczoteczka elektryczna dla dzieci – pomysł na prezent

Dziecięce szczoteczki elektryczne są kojarzone głównie z bohaterami filmów animowanych i kolejną elektryczną zabawką. To jednak spore uproszczenie, bo taka szczoteczka skutecznie zadba o małe ząbki. Wiele popularnych modeli szczoteczek elektrycznych dla dzieci jest kompatybilnych z różnego rodzaju aplikacjami czasowymi ułatwiającymi dbanie o higienę jamy ustnej. Kto kiedykolwiek próbował nakłonić niecierpliwego trzylatka do stania w miejscu przez kilka minut i wykonywania jednej czynności – doceni walory takich udogodnień.

Jeśli zamawiamy szczoteczki, warto pomyśleć o wymiennych końcówkach. Samo urządzenie jest dość trwałe, a z powodu licznych ruchów, końcówki szybko się zużywają, dlatego kupmy zapasowe. Pasta do szczoteczek elektrycznych w niektórych przypadkach różni się od tej zwykłej. Odpowiednik do szczoteczek akumulatorowych znajdziemy bez problemu w sklepie.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3ge8rh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ge8rh