ModaSzczyt NATO. Agata Kornhauser-Duda spotkała się z działaczkami polonijnymi

Szczyt NATO. Agata Kornhauser-Duda spotkała się z działaczkami polonijnymi

Szczyt NATO. Agata Kornhauser-Duda spotkała się z działaczkami polonijnymi
Źródło zdjęć: © prezydent.pl | Grzegorz Jakubowski
Karolina Błaszkiewicz

05.12.2019 09:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Londynie odbywa się szczyt NATO. W czasie gdy Andrzej Duda debatuje nad przyszłością świata, jego żona spotyka się z przedstawicielami brytyjskiej Polonii. Na jedno z takich spotkań wybrała garsonkę à la Chanel.

Agata Duda towarzyszy mężowi podczas wizyty w stolicy Wielkiej Brytanii. Oboje przyjęli zaproszenie królowej Elżbiety II do Pałacu Buckingham – nasza pierwsza dama przyciągała wzrok równie mocno jak Melania Trump. Żakiet i spódnica w kolorze bordo były bezpiecznym, ale na pewno nie nudnym wyborem.

Agata Kornhauser-Duda w Londynie

Żona prezydenta Dudy, jak dowiadujemy się z jego oficjalnej strony, ma w Londynie ręce pełne roboty. 3 grudnia odwiedziła polonijnych seniorów, dzień później zaś tamtejsze działaczki – Marzennę Schejbal – uczestniczkę powstania warszawskiego, Eugenię Maresch – Prezes Studium Polski Podziemnej oraz artystką Irenę Delmar-Czarnecką.

Obraz
© prezydent.pl | Grzegorz Jakubowski

"Marzena Schejbal i Eugenia Maresch opowiedziały pierwszej damie o swojej pracy w jednej z najbardziej zasłużonych polskich instytucji o charakterze archiwalno-naukowym na uchodźctwie, Studium Polski Podziemnej. (...) Panie mówiły o zasobach archiwalnych SPP, które stanowią podstawę dla badań nad Polskim Państwem Podziemnym w latach II Wojny Światowej. Obok codziennych obowiązków, obsługi kwerend tematycznych i rodzinnych, pracownicy i wolontariusze SPP kontynuują wieloletni projekt digitalizacji zbiorów archiwalnych" - czytamy na stronie Prezydent.pl. Z kolei Delmar-Czarnecka mówiła o podtrzymywaniu polskości na uchodźstwie.

Na spotkania z wymienionymi kobietami pierwsza dama założyła białą garsonkę w stylu Chanel. Czarne guziki i wykończenia działały na zasadzie kontrastu. Agata Kornhauser-Duda do eleganckiej kreacji dobrała ciemne szpilki. Czyżby Melania Trump, skrytykowana za kanarkową pelerynę, mogłaby przejąć od niej zasadę, że "mniej znaczy więcej"?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (129)
Zobacz także