Trwa ładowanie...

Szczyt NATO. Agata Kornhauser-Duda spotkała się z działaczkami polonijnymi

W Londynie odbywa się szczyt NATO. W czasie gdy Andrzej Duda debatuje nad przyszłością świata, jego żona spotyka się z przedstawicielami brytyjskiej Polonii. Na jedno z takich spotkań wybrała garsonkę à la Chanel.

Share
Szczyt NATO. Agata Kornhauser-Duda spotkała się z działaczkami polonijnymi
Źródło: prezydent.pl, Fot: Grzegorz Jakubowski
d4fmvxz

Agata Duda towarzyszy mężowi podczas wizyty w stolicy Wielkiej Brytanii. Oboje przyjęli zaproszenie królowej Elżbiety II do Pałacu Buckingham – nasza pierwsza dama przyciągała wzrok równie mocno jak Melania Trump. Żakiet i spódnica w kolorze bordo były bezpiecznym, ale na pewno nie nudnym wyborem.

Agata Kornhauser-Duda w Londynie

Żona prezydenta Dudy, jak dowiadujemy się z jego oficjalnej strony, ma w Londynie ręce pełne roboty. 3 grudnia odwiedziła polonijnych seniorów, dzień później zaś tamtejsze działaczki – Marzennę Schejbal – uczestniczkę powstania warszawskiego, Eugenię Maresch – Prezes Studium Polski Podziemnej oraz artystką Irenę Delmar-Czarnecką.

prezydent.pl
Źródło: prezydent.pl, Fot: Grzegorz Jakubowski

"Marzena Schejbal i Eugenia Maresch opowiedziały pierwszej damie o swojej pracy w jednej z najbardziej zasłużonych polskich instytucji o charakterze archiwalno-naukowym na uchodźctwie, Studium Polski Podziemnej. (...) Panie mówiły o zasobach archiwalnych SPP, które stanowią podstawę dla badań nad Polskim Państwem Podziemnym w latach II Wojny Światowej. Obok codziennych obowiązków, obsługi kwerend tematycznych i rodzinnych, pracownicy i wolontariusze SPP kontynuują wieloletni projekt digitalizacji zbiorów archiwalnych" - czytamy na stronie Prezydent.pl. Z kolei Delmar-Czarnecka mówiła o podtrzymywaniu polskości na uchodźstwie.

Na spotkania z wymienionymi kobietami pierwsza dama założyła białą garsonkę w stylu Chanel. Czarne guziki i wykończenia działały na zasadzie kontrastu. Agata Kornhauser-Duda do eleganckiej kreacji dobrała ciemne szpilki. Czyżby Melania Trump, skrytykowana za kanarkową pelerynę, mogłaby przejąć od niej zasadę, że "mniej znaczy więcej"?

Zobacz także: Hanna i przyjaciele. W kuchni Lis Grażyna Wolszczak

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4fmvxz

Podziel się opinią

Share
d4fmvxz
d4fmvxz