GwiazdySzelągowska i Sztaba unieważnili ślub kościelny. To nie jedyny taki przypadek w polskim show-biznesie

Szelągowska i Sztaba unieważnili ślub kościelny. To nie jedyny taki przypadek w polskim show-biznesie

Szelągowska i Sztaba unieważnili ślub kościelny - nie oni jedni
Szelągowska i Sztaba unieważnili ślub kościelny - nie oni jedni
Źródło zdjęć: © AKPA | EUZEBIUSZ NIEMIEC
17.05.2022 14:28

Ostatnio w mediach pojawiła się informacja, że Adam Sztaba wziął ślub kościelny ze swoją partnerką Agnieszką Dranikowską. Było to możliwe jedynie dzięki temu, że udało mu się unieważnić w oczach Kościoła ślub z Dorotą Szelągowską. To nie jedyna para w polskim show-biznesie, której na tym zależało.

Dorota Szelągowska i Adam Sztaba 

Dorota Szelągowska i Adam Sztaba zdecydowali się stanąć na ślubnym kobiercu w 2013 roku po 11 latach związku. Niestety dokładnie dwa lata później para rozwiodła się. Adam Sztaba znalazł szczęście u boku Agnieszki Dranikowskiej. Ostatnio okazało się nawet, że wzięli ślub.  

"To sprawa sprzed paru miesięcy, ale się tym za bardzo nie chwaliliśmy. To była sytuacja o tyle intymna, bo to był ślub kościelny, w związku z tym pojawili się najbliżsi, nawet nie przyjaciele, bo stwierdziliśmy, że zrobimy to zupełnie kameralnie. Towarzyszyli nam rodzice, chrzestni, rodzeństwo. (…) Jestem katolikiem i zależy mi, aby uczestniczyć w sakramentach kościelnych w pełni. Nie wyobrażam sobie żyć do końca życia i nie móc z tych sakramentów skorzystać" – tłumaczył Sztaba w rozmowie z reporterką Jastrząb Post. 

Ślub kościelny z obecną partnerką był możliwy tylko dlatego, że Sztabie udało się uzyskać unieważnienie ślubu z Dorotą Szelągowską. Podczas długotrwałej procedury nawet nie musieli się widywać. 

"Trwało to oczywiście chwilę, bo takie procesy potwierdzenia nieważności trwają latami, więc musiałem chwilę poczekać, ale najważniejsze, że się udało i dziś mogę cieszyć się tym, co dla mnie najważniejsze. Każdy przychodził o różnych porach, natomiast wydaje mi się, że jej też zależało na tym, żeby pewne rzeczy zostawić za sobą. To jest epizod, który jest od dawna nieaktualny, więc każdemu zależy na tym, aby w swoim życiu mieć czystą kartę i tworzyć ją na nowo" – mówił dyrygent w tym samym wywiadzie. 

Dorota Szelągowska i Adam Sztaba unieważnili ślub kościelny
Dorota Szelągowska i Adam Sztaba unieważnili ślub kościelny © AKPA | AKPA

Katarzyna Skrzynecka i Zbigniew Urbański 

Katarzyna Skrzynecka i Zbigniew Urbański wzięli ślub w 2003 roku. Ponad trzy lata później media poinformowały o rozpadzie związku tych dwojga. Jednak rozwód nie był dla nich wystarczający. Procedura unieważnienia ślubu kościelnego trwała dwa razy dłużej niż ich małżeństwo. 

"To wszystko zajęło ponad sześć lat. Procedura uznania nieważności kościelnego małżeństwa w prawie kanonicznym trwa bardzo długo. Moja sprawa została już pomyślnie zakończona i myślę, że zarówno ja, jak i były mąż będziemy mogli sobie niezależnie swoje życia układać" – wyjaśniła Skrzynecka w rozmowie z magazynem "Dobry Tydzień". 

Katarzyna Skrzynecka i Zbigniew Urbański  byli małżeństwem przez trzy lata
Katarzyna Skrzynecka i Zbigniew Urbański byli małżeństwem przez trzy lata © AKPA

Cezary i Żaneta Pazura 

Cezary Pazura był trzykrotnie żonaty. Przed małżeństwem z Edytą Pazurą był mężem Weroniki Marczuk, a jeszcze wcześniej ślubował niejakiej Żanecie, z którą ma 34-letnią córkę Anastazję. Aktor chciał rozstać się z pierwszą żoną między innymi dlatego, że, jak mówi, była uzależniona od alkoholu i narkotyków. Koniec ich małżeństwa nastąpił po pięciu latach, gdy kobieta z dnia na dzień zniknęła. Pazurze udało się uzyskać unieważnienie ślubu kościelnego. Przesłanką, która na to pozwoliła, był fakt, że Żaneta Pazura jeszcze przed ślubem uczęszczała do psychologa. 

Małżeństwo Cezarego Pazury z pierwszą żoną zakończyło się rozwodem kościelnym
Małżeństwo Cezarego Pazury z pierwszą żoną zakończyło się rozwodem kościelnym © AKPA | AKPA

Beata Pawlikowska i Wojciech Cejrowski 

Para podróżników wydawała się dla siebie stworzona. Pawlikowska i Cejrowski wzięli ślub w 1994 roku. Spędzili ze sobą 14 lat, by finalnie podjąć decyzję o rozstaniu. Jednak ich sytuacja, dotycząca unieważnienia ślubu była dość nietypowa.  

"Choć ślub odbył się w kościele, to dokumenty nie zostały przekazane do urzędu stanu cywilnego. Oficjalnie w polskich dokumentach jestem i zawsze byłam panną. Dlatego potem nie było rozwodu, a ślub został po prostu anulowany przez sąd biskupi" – wyjaśniła Beata Pawlikowska na łamach "Vivy!". 

Beata Pawlikowska i Wojciech Cejrowski po 14 latach podjęli decyzję o rozstaniu
Beata Pawlikowska i Wojciech Cejrowski po 14 latach podjęli decyzję o rozstaniu © AKPA

Jacek Borkowski i Elżbieta Jasińska 

Jacek Borkowski, podobnie jak Cezary Pazura, trzykrotnie stawał na ślubnym kobiercu. Ze swoją trzecią żoną, z którą ma córkę Magdę i syna Jacka, związany był od 2009 roku, lecz niestety kobieta zmarła na białaczkę w 2016 roku. Z drugą żoną łączy go córka Karolina, natomiast pierwszej żonie ślubował, gdy był jeszcze na studiach. Właśnie to pierwsze małżeństwo z Elżbietą Jasińską zostało unieważnione przez Kościół. 

Jacek Borkowski był trzykrotnie żonaty
Jacek Borkowski był trzykrotnie żonaty © AKPA | AKPA

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl