Trwa ładowanie...
d35zyvr

Szkocki rząd wprowadzi zmianę w systemie edukacji. Uwzględni historię LGBTQ w programie nauczania

Szkocja podjęła przełomową decyzję w dziedzinie edukacji. Zostanie pierwszym krajem na świecie, uwzględniającym historię LGBTQ w programie nauczania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pride month - Szkocja wprowadzi historię LGBTQ do programu nauczania
Pride month - Szkocja wprowadzi historię LGBTQ do programu nauczania (Getty Images)
d35zyvr

Czerwiec jest tzw. "pride month" i co roku o tej porze na całym świecie organizowane są marsze, występy muzyczne i inne wydarzenia mające na celu zwrócenie uwagi na problem dyskryminacji i prawa osób LGBTQ. Chociaż w tym roku obchody te przyjmą ograniczoną formę, ze względu na epidemię koronawirusa, pojawiła się również dobra wiadomość dla osób LGBTQ domagających się swoich praw.

Szkocja uwzględni historię LGBTQ w programie nauczania

W 2021 roku Szkocja będzie pierwszym krajem na świecie, w którym historia LGBTQ zostanie obowiązkowym szkolnym przedmiotem. W listopadzie 2018 szkocki rząd zaakceptował zalecenia, dotyczące zapewnienia edukacji z włączeniem praw osób LGBTQ, aby w ten sposób nauczyć dzieci i młodzież tolerancji i sprawić, że szkoła będzie dla nich bezpieczniejszym środowiskiem.

d35zyvr

Uczniowie poznają historię równości LGBTQ, sposoby radzenia sobie z homofobią i transfobią oraz niuanse tożsamości LGBTQ we wszystkich ich formach. Na lekcjach zostanie postawiony nacisk na zobrazowanie problemu braku tolerancji, z którą zmaga się ta społeczność.

"Szkocja jest już uważana za jeden z najbardziej postępowych krajów w Europie pod względem równości LGBTQ. Z przyjemnością ogłaszam, że będziemy pierwszym krajem na świecie, w którym historia tej społeczności zostanie włączona do programu nauczania" – zapowiedział oficjalnie wicepremier Szkocji i sekretarz gabinetu ds. edukacji John Swinney.

"Za mocne brwi, za mocne rzęsy". Makijażystka o błędach Polek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d35zyvr

Podziel się opinią

Share
d35zyvr
d35zyvr