UrodaTabletki na cellulit — jak działają i czy są skuteczne?

Tabletki na cellulit — jak działają i czy są skuteczne?

Tabletki na cellulit — jak działają i czy są skuteczne?
Źródło zdjęć: © iStock.com
02.07.2018 21:44, aktualizacja: 03.08.2018 14:37

Tabletki na cellulit są jedną z najpopularniejszych metod walki z pomarańczową skórką. Poszczególne rodzaje tych preparatów różnią się od siebie składem i właściwościami, które budzą uzasadnione obawy o bezpieczeństwo stosowania tabletek na cellulit.

Popularność tabletek na cellulit wiąże się ze słabą skutecznością kremów i balsamów antycellulitowych oraz wysoką ceną zabiegów medycznych i kosmetycznych na cellulit. Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że podstawowym krokiem w walce z pomarańczową skórką jest diety i trybu życia.

Rodzaje tabletek na cellulit

Tabletki na cellulit dostępne są bez recepty, a w ich składzie można znaleźć w głównej mierze substancje naturalne. Mimo to nie wszystkie tego typu preparaty działają na tej samej zasadzie. Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje tabletek na cellulit:

  • Tabletki o działaniu przyspieszającym proces spalania komórek tłuszczowych.
  • Tabletki o działaniu wspomagającym mikrokrążenie i proces usuwania toksyn z organizmu.

Spalacze tłuszczu

Podstawową grupą środków na cellulit są tzw. spalacze tłuszczu — jest to grupa preparatów, która znacząco przyspiesza metabolizm i proces rozkładania komórek tłuszczowych. Głównym składnikiem tego typu tabletek na cellulit jest wyciąg z morszczynu, który wykazuje właściwości stymulujące metabolizm, co sprawia, że wspomaga proces odchudzania. Innymi, częstymi, składnikami tabletek antycellulitowych są nienasycone kwasy omega-3, które odpowiadają za utrzymywanie odpowiedniego poziomu tłuszczów w naszym organizmie. W składzie tego typu środków bardzo często można odnaleźć także zieloną herbatę, która przyspiesza proces spalania tkanki tłuszczowej, a przy tym poprawia kondycję skóry, włosów i paznokci.

Tabletki na cellulit — pobudzanie mikrokrążenia

Osobą grupą tabletek na cellulit są środki, pobudzające mikrokrążenie i zapewniające odpowiednią cyrkulację krwi. W ich składzie znajdują się zwykle naturalne substancje. Jedną z nich jest olej z ogórecznika, który pozytywnie wpływa na cyrkulację krwi w skórze, a przy tym dostarcza tlen do komórek tłuszczowych i wspomaga proces usuwania toksyn z organizmu. Popularnym składnikiem tego typu tabletek na cellulit jest wyciąg z nasion winogron, który chroni naczynia krwionośne i wspomaga krążenie krwi. W środkach antycellulitowych można odnaleźć także: wyciąg z czerwonej herbaty, który zmniejsza opuchliznę.

Wypróbuj także peelingi do ciała z WP radarOkazji.

Tabletki na cellulit wodny

Głównym celem tabletek na cellulit wodny jest pozbycie się nadmiaru wody z organizmu. W składzie tych środków można odnaleźć:

  • opuncję figową, która wykazuje właściwości moczopędne,
  • wyciąg z pokrzywy, który sprzyja eliminacji wody z organizmu,
  • kwas hialuronowy, który poprawia kondycję naskórka i zapobiega powstawaniu cellulitu,
  • algi morskie, które dostarczają organizmowi witaminy, aminokwasy i składniki mineralne.