Cellulit wodny – czym jest i jak sobie z nim radzić?
22.06.2018 07:44, aktual.: 02.08.2018 10:06
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Cellulit wodny to podstępna dolegliwość dotykająca zarówno osoby tęższe, jak i szczupłe. Jej przyczyną jest zatrzymanie wody w organizmie, a co za tym idzie nieprawidłowe krążenie. Na szczęście cellulit wodny szybciej przegrywa w walce niż cellulit tłuszczowy.
Co to jest cellulit wodny?
Cellulit wodny to jeden z rodzajów cellulitu dotykających kobiety w różnym wieku. W przeciwieństwie do cellulitu tłuszczowego dotyczy zarówno tęższych, jak i szczupłych kobiet, a jego przyczyną jest nadmiar wody w organizmie.
Cellulit wodny może wystąpić niezależnie od postury, wagi, zawartości tłuszczu w tkankach czy nawet trybu życia. Niewiele zatem da aktywne uprawianie sportu. Cellulit wodny powstaje w momencie, gdy w organizmie zatrzymana jest zbyt duża ilość wody, co prowadzi do zaburzeń mikrokrążenia, a w konsekwencji do pojawienia się na skórze charakterystycznych grudek. Te występują głównie na udach i pośladkach. Rzadszym, choć też możliwym zjawiskiem jest cellulit wodny na ramionach, łydkach czy brzuchu.
Wizualnie trudno zauważyć różnicę między cellulitem wodnym a cellulitem tłuszczowym. Wszelkie odmienności pozostają ukryte pod skórą. Dlatego warto udać się do specjalisty, który pomoże zweryfikować, o jaki cellulit chodzi i zaproponuje odpowiednie środki, aby z nim walczyć.
Cellulit wodny – przyczyny powstawania
Podstawową przyczyną pojawiania się cellulitu wodnego jest nadmiar wody w organizmie, a w konsekwencji nieprawidłowe krążenie. To natomiast może być spowodowane przez:
- zaburzenia hormonalne wynikające między innymi z terapii hormonalnej lub przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych,
- dietę, w której przeważa sól i ostre przyprawy,
- nieregularne przyjmowanie posiłków,
- częste noszenie wysokich butów,
- brak aktywności fizycznej,
- zakładanie nogi na nogę podczas siedzenia,
- siedzący tryb życia lub wykonywanie pracy na stojąco przez długie godziny.
Walka z cellulitem wodnym
W pierwszej kolejności warto pomyśleć o profilaktyce. Pomoże przede wszystkim zrównoważona dieta oparta na owocach, warzywach, rybach i mięsie, ale z małą ilością soli. Poza tym warto wykonywać regularny peeling ciała, który pobudzi skórę i znajdujące się pod jej powierzchnią naczynka do pracy.
Teraz zwalczysz cellulit z peelingami do ciała z WP radarOkazji.
Jeśli problem cellulitu wodnego już nastąpił, najlepiej się nawadniać. Brzmi to przewrotnie i nieracjonalnie, ale wodę w organizmie przetrzymuje sól. Podziałanie na nią wodą sprawi, że ta się rozpuści, a poziom wody w ciele się ureguluje.
Kolejny sposób na cellulit wodny to ruch. Nic tak nie polepsza krążenia, jak aktywność fizyczna. Wystarczy seria ćwiczeń czy dłuższy spacer, aby organizm się rozciągnął i natlenił. W walce z cellulitem wodnym powinno pomóc również unikanie noszenia zbyt ciasnych ubrań.
Jeśli cellulit wodny nie chce ustąpić po zastosowaniu domowych metod, warto pomyśleć o zabiegu kosmetycznym. Drenaż limfatyczny na cellulit wodny to rodzaj masażu skóry, podczas którego określonymi ruchami i z pewnym naciskiem popycha się nagromadzoną limfę, a w konsekwencji poprawia krążenie i likwiduje obrzęk.