UrodaTajemnica gładkich dłoni

Tajemnica gładkich dłoni

Pomimo tego, że dostępne są coraz lepsze preparaty, a salony kosmetyczne proponują coraz bardziej zaawansowane i odżywcze zabiegi, efekt jedwabiście gładkich dłoni jest dla wielu osób wciąż trudny do osiągnięcia. Pamiętajmy: jeżeli będziemy dbać o dłonie każdego dnia, odwdzięczą się nam zdrowym, pięknym wyglądem i mocnymi paznokciami.

Tajemnica gładkich dłoni
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

Pomimo tego, że dostępne są coraz lepsze preparaty, a salony kosmetyczne proponują coraz bardziej zaawansowane i odżywcze zabiegi, efekt jedwabiście gładkich dłoni jest dla wielu osób wciąż trudny do osiągnięcia. Pamiętajmy: jeżeli będziemy dbać o dłonie każdego dnia, odwdzięczą się nam zdrowym, pięknym wyglądem i mocnymi paznokciami. Nie zapominajmy również o przygotowaniu ich do nadchodzącej zimy.

Dłonie są wizytówką każdej kobiety. Zaniedbane, suche, szorstkie i popękane świadczą o braku odpowiedniej pielęgnacji, ale również o ich intensywnym eksploatowaniu (m.in. mycie naczyń bez rękawic ochronnych, częsty kontakt z detergentami, niedostarczanie organizmowi odpowiednich ilości witamin i minerałów). Aby cieszyć się gładkimi dłońmi, należy każdego dnia poświęcić im kilka minut na pielęgnację, a przynajmniej raz w miesiącu skorzystać z zabiegów, jakie oferują salony kosmetyczne czy farmy piękności.

DOMOWA PIELĘGNACJA

Zajmuje niewiele czasu, jest przyjemna i niekoniecznie droga – skórę dłoni można także pielęgnować artykułami spożywczymi, z którymi mamy styczność każdego dnia jak chociażby oliwa z oliwek, maślanka czy siemię lniane.

Oliwa z oliwek – potężny zastrzyk nawilżenia

Jeżeli upływający czas odciska swoje piętno na naszych dłoniach, a dodatkowo skóra na ich powierzchni jest sucha i spierzchnięta, zafundujmy im odżywczą kąpiel w oliwie z oliwek. Wystarczy podgrzać niewielką ilość oliwy, dodać kilka kropli olejku rycynowego i moczyć dłonie przez 15-20 minut. Do zabiegu można również użyć witaminy A i E, które zregenerują popękaną skórę lub sok wyciśnięty z połowy cytryny, jeżeli walczymy z przebarwieniami. Zabieg powtarzamy raz w tygodniu.

Ziołowa kąpiel dla zniszczonych dłoni

Skuteczność ziół opiera się na ich długotrwałym stosowaniu, ale wytrwałość się opłaca, bo efekty są naprawdę zdumiewające. Na ratunek zniszczonej i popękanej skórze dłoni przychodzi m.in. siemię lniane i rumianek. Zioła należy zalać gorącą wodą aż do uzyskania efektu tzw. papki, po czym moczyć w niej dłonie przez ok. 15 minut. Zabieg powtarzamy 2-3 razy w tygodniu.

Maska rozjaśniająco-wzmacniająca

Łamliwe paznokcie są problemem dość częstym, prawie tak częstym jak przebarwienia. Oba te problemy pomoże rozwiązać maska oliwkowo-cytrynowa. Aby przygotować maskę, należy w naczyniu postawionym nad unoszącą się parą wodną połączyć ze sobą jedno żółtko, 2 łyżki olejku rycynowego, 2 łyżki oliwy z oliwek, sok wyciśnięty z połowy cytryny i kilka kropli witaminy A i E. Mieszankę nanosimy na dłonie i dla lepszego efektu zakładamy frotowe rękawice kosmetyczne. Zmywamy ciepłą wodą po 30 minutach. Zabieg powtarzamy raz w tygodniu.

OFERTA SALONÓW KOSMETYCZNYCH

Zabiegi parafinowe

Mają na celu zmiękczenie i wygładzenie skóry dłoni, wzmocnienie paznokci, rozjaśnienie istniejących przebarwień, opóźnienie procesów starzenia czy po prostu rozgrzanie skóry w przypadku lekkich odmrożeń (zabieg szczególnie polecany zimą). Do zabiegów służy parafina kosmetyczna, która przed zabiegiem rozpuszczana jest w tzw. parafiniarkach. Po nałożeniu parafiny, na dłonie zakładane są rękawice. Dla lepszego efektu stosuje się również „piecyki”, natomiast na około 10-15 minut przed zakończeniem zabiegu dłonie pozostawiane są w temperaturze pokojowej – w tym czasie parafina zastyga. Na sam koniec kosmetyczka zdejmuje „parafinowe rękawiczki” i nakłada na skórę dłoni krem lub wysokoskoncentrowane serum. Koszt zabiegu w zależności od gabinetu kosmetycznego waha się w graniach 30-60 zł.

Mezoterapia igłowa

Zabieg poprawiający nawilżenie i elastyczność skóry. Może być stosowany do wszystkich rodzajów skór. Polega na ostrzykiwaniu skóry na głębokość ok. 3-4 mm m.in. kwasem hialuronowym czy witaminami. Substancje, które zostają zastosowane w trakcie zabiegu dobiera lekarz dermatolog na podstawie wcześniejszego badania skóry dłoni. Zabieg nie jest szczególnie inwazyjny, ale mniej odporne na ból panie mogą zdecydować się na zastosowanie miejscowego znieczulenia (maść Emla). Najbardziej spektakularne rezultaty uzyskuje się w przypadku wykonywania zabiegu mezoterapii igłowej raz w miesiącu. Cena pojedynczego zabiegu wynosi ok. 250-600 zł.

Żelazne zasady, których nie można (z)łamać

ręce myjemy łagodnymi żelami, a po każdym myciu nakładamy krem
do mycia rąk używamy wyłącznie letniej wody
raz w tygodniu wykonujemy peeling dłoni oraz nakładamy odżywczą maskę
na noc aplikujemy na skórę dłoni grubą warstwę kremu i nakładamy bawełniane rękawiczki (skóra wybitnie sucha)
prace domowe wykonujemy w gumowych rękawiczkach
w zimie smarujemy dłonie grubą warstwą kremu przed każdym wyjściem z domu
przynajmniej raz w miesiącu korzystamy z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych

dłoniesalon kosmetycznypielęgnacja

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)