Blisko ludziTajemnice małżeństwa Wałęsy. 51 lat temu powiedział "tak" Danucie

Tajemnice małżeństwa Wałęsy. 51 lat temu powiedział "tak" Danucie

51. rodzica ślubu Danuty i Lecha Wałęsów
51. rodzica ślubu Danuty i Lecha Wałęsów
Źródło zdjęć: © ONS
Aleksandra Sokołowska

10.11.2020 08:46, aktual.: 02.03.2022 08:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Właśnie mija 51. rodzica ślubu Danuty i Lecha Wałęsów. Była para prezydencka tworzy udane małżeństwo od ponad pół wieku. Doczekali się ośmioro dzieci, teraz wiodą szczęśliwe życie na emeryturze. Choć nie zawsze było kolorowo.

Danuta i Lech Wałęsowie poznali się w 1968 roku. Pewnego dnia 25-letni Wałęsa wstąpił do pobliskiej kawiarni, żeby rozmienić pieniądze na paczkę papierosów. Za ladą stała 19-letnia Danuta. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Młody Wałęsa następnego dnia wrócił do kwiaciarni, żeby podziękować Danucie za pomoc. Sprawił jej mały prezent. Ale nie były to kwiaty czy słodkości. Wręczył jej gumę balonową. Tak zaczął się ich związek. Sakramentalne "tak" powiedzieli sobie 8 listopada 1969 roku.

Przyjaciel Wałęsów, Jerzy Borowczak, zdradził w rozmowie z "Super Expressem", że Lech Wałęsa zawsze miał problem z kupowaniem kwiatów żonie. Później już, dawał Danucie kwiaty, które sam dostał. I o to żona miała do niego pretensje.

Potwierdzeniem tego są słowa samego Wałęsy. W 50. Rocznicę swojego ślubu, w wywiadzie z "Super Expressem" stwierdził: "Żadnych życzeń żonie nie składam. Nie było też kwiatów, żadnych prezentów, bo dlaczego ja mam jej wręczać, a nie ona mnie?". I dodał, że nie lubi rocznic i ich nie świętuje. "Kocham żonę, jakie mam wyjście" - pytał.

Znajomy pary Jerzy Borowczak zdradził też, że kiedyś Lech był bardzo zazdrosny o Danusię. – Cóż, są tyle lat ze sobą, więc na pewno muszą się nawzajem znosić, ale też zrozumieć – stwierdził znajomy pary.

Lech Wałęsa zmienił styl życia

Ostatnio Lech Wałęsa postanowił wziąć się za siebie i zmienił diametralnie styl życia. Media obiegły zdjęcia byłego prezydenta, który korzysta z zabiegów w sanatorium. Basen, masaże, zabiegi – tak Wałęsa dba o siebie. Przez chorobę zmienił też sposób odżywiania się. Przeszedł na dietę i je zdrowo i regularnie.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (20)
Zobacz także