Tak Elżbieta Jaworowicz wyglądała w młodości. Nie poznacie jej

Tak Elżbieta Jaworowicz wyglądała w młodości. Nie poznacie jej

Elżbieta Jaworowicz prowadzi "Sprawę dla reportera" od lat
Elżbieta Jaworowicz prowadzi "Sprawę dla reportera" od lat
Źródło zdjęć: © AKPA
29.01.2023 11:23

Elżbieta Jaworowicz zdobyła ogólnopolską popularność dzięki programowi "Sprawa dla reportera", który prowadzi z przerwami od 1983 roku. W sieci są dostępne zdjęcia prezenterki sprzed kilkudziesięciu lat. Oto jak wyglądała kiedyś.

Elżbieta Jaworowicz jest doskonale znana widzom Telewizji Polskiej. 77-letnia prezenterka jest związana od wielu lat z programem "Sprawa dla reportera". Mało kto pamięta, jak wyglądała w młodości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Elżbieta Jaworowicz w młodości. Oto jak wyglądała

Elżbieta Jaworowicz trafiła do telewizji na studiach. Z początku prowadziła "Telewizyjny Ekran Młodych", zasłynęła jednak dzięki "Sprawie dla reportera". To jej autorski program, który prowadzi z przerwami już od 40 lat – zadebiutował na antenie Telewizji Polskiej w 1983 roku. W sieci zachowały się kadry z początków programu.

Elżbieta Jaworowicz prowadzi "Sprawę dla reportera" od 1983 roku
Elżbieta Jaworowicz prowadzi "Sprawę dla reportera" od 1983 roku© PAP | Maciej Belina Brzozowski

Jaworowicz otrzymała wiele nagród i oznaczeń. Kilkukrotnie dostała Telekamerę, poza tym jest laureatką Wiktora i Superwiktora. W 1999 roku została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi. Z kolei 3 maja 2000 roku otrzymała z rąk prezydenta Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Otrzymał go wtedy także m.in. Jerzy Owsiak.

Jaworowicz dostała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
Jaworowicz dostała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski© PAP | Leszek Wróblewski

"Sprawa dla reportera" ma charakter interwencyjny i jest złożony z części reporterskiej, zrealizowanej na miejscu danego wydarzenia, a także części studyjnej. Podczas niej bohaterowie reportażu oraz eksperci dyskutują na temat rozwiązania omawianego problemu.

W stałym gronie ekspertów zasiada m.in. mecenas Piotr Kaszewiak, mecenaska Maria Wentlandt-Walkiewicz czy dr n. med. Krzysztof Bielecki. Często pojawiają się także inne osoby: Lidia Staroń, Piotr Ikonowicz, ale również księża czy znani wokaliści disco polo.

Elżbieta Jaworowicz prywatnie. Niewiele o niej wiadomo

Jaworowicz prywatnie była trzykrotnie zamężna. Jej pierwszym mężem był biznesmen, którego nazwisko nie jest znane publiczne, a drugim – kierowca rajdowy Lech Jaworowicz. Obecnie związana jest z pułkownikiem Eugeniuszem Mleczakiem, byłym rzecznikiem MON. Prezenterka nie doczekała się dzieci.

Spekulowano, że Jaworowicz miała też romans z Wojciechem Gąssowskim. Żadne z nich jednak nie odniosło się do rewelacji i ich nie potwierdziło. Prezenterka od lat chroni swoją prywatność i rzadko opowiada o sobie w wywiadach.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl