A4 Waist Challenge to nowa moda na Instagramie, którą pokochały nie tylko młode dziewczyny z Chin. Tym razem wyznacznikiem piękna została kartka papieru, mająca zaledwie 21 centymetrów szerokości. Na czym to polega? Poznajcie szczegóły!
Kult ciała jest wszechobecny niemal na każdym kroku. Media promują coraz to nowe ideały kobiecego piękna, a z okładek popularnych magazynów spoglądają na nas idealne modelki. Media społecznościowe zdominowały zdjęcia przedstawiające zdrowy tryb życia oraz szczupłą, ale umięśnioną sylwetkę. Wydawało się więc, że ekstremalna szczupłość w postaci rozmiaru zero już dawno jest przeszłością i odeszła do lamusa. Nic bardziej mylnego. Chiny opanowała zupełnie nowa moda, która promuje nadmierną chudość.
Zajrzyjcie do galerii i poznajcie szczegóły!
Nowy ideał piękna
Setki zdjęć na Instagramie i chińskim odpowiedniku Twittera, Weibo, kartka papieru o formacie A4 i stojąca za nią młoda dziewczyna. O co w tym wszystkim chodzi? W internecie pojawił się nowy trend, który promuje niebotycznie wąską talię. #A4WaistChallenge to hashtag jakim opatrzone są publikowane fotografie. Wyzwanie polega na tym, że talia nie powinna wystawać poza kartkę czyli mieć mniej niż 21 centymetrów. Niektóre z nastolatek, by przejść pozytywnie zadanie i móc pochwalić się swoim wynikiem wśród znajomych, wykonują zdjęcie na wdechu lub czekają na szybkie efekty drakońskiej diety i wysiłku fizycznego.
Nowy ideał piękna
Internetowe wyzwanie już wzbudziło spore zainteresowanie nie tylko wśród młodych dziewcząt. Wiele osób nie kryje słów krytyki, a w mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo ironicznych wersji potępiających ten trend. Jedna z użytkowniczek Instagrama opublikowała swoje zdjęcie z dyplomem o szerokości znacznie większej niż 21 centymetrów. Oczywiście oblała ona test, bo jej talia nie wystawała zza niego.
Nowy ideał piękna
Zjawisko zdążyło już pozyskać wielu przeciwników - w tym specjalistów od zdrowego żywienia czy psychologów. Zwracają oni uwagę na negatywny wpływ tego trendu, którego efekty mogą mieć fatalne skutki na zdrowiu i samoocenie nastolatek.