UrodaTatuaż serce, trójkąt czy księżyc? Popularne kształty w minimalistycznych tatuażach

Tatuaż serce, trójkąt czy księżyc? Popularne kształty w minimalistycznych tatuażach

Tatuaż serce, trójkąt czy księżyc? Popularne kształty w minimalistycznych tatuażach
Źródło zdjęć: © Facebook.com | SanMan Tattoo Parlor
22.07.2018 19:31

Tatuaż serce, gwiazdka, trójkąt czy księżyc to minimalistyczna wersja trwałych ozdób na ciele. To drobne i najczęściej namalowane jedną kreską symbole, które zazwyczaj wyrażają coś więcej niż ich tradycyjne znaczenie. Maleńkie tatuaże najczęściej nawiązują do pasji, zawodów, sekretów, a także osobowości ich właścicieli. Jakie kształty należą do największych trendów w tatuażu w 2018 roku?

Tatuaż serce

Tatuaż z maleńkim serduszkiem to urocza ozdoba ciała. Takie tatuaże najczęściej pojawiają się na dłoniach, palcach, obojczykach czy za uchem. Popularne są również symetryczne minimalistyczne tatuaże, gdzie serca znajdują się na przykład na prawym i lewym kolanie czy łokciach. Minimalistyczny tatuaż serce może być również wzbogacony o dodatkowe elementy, jak maleńka wstążka czy wybrana litera alfabetu, która będzie oznaczała ukochaną osobę lub wspomnienie.

Obraz
© iStock.com | CokaPoka

Tatuaż gwiazdka

Tatuaż w kształcie gwiazdy to bardzo popularny wzór, który często zdobi okolice karku, obojczyka, ucha czy przegubu. W największym skrócie gwiazda symbolizuje wskazówkę, podpowiedź, pomoc, wsparcie, punkt orientacyjny. Gwiazda jest światłem w ciemności, symbolem prawdy, a także urzeczywistnieniem boskiej iskry w każdym człowieku. Znaczenie tatuażu z gwiazdą jest uzależnione również od liczby ramion posiadanych przez ten symbol. Gwiazda siedmioramienna zatem jest związana z duchowością, ośmioramienna to symbol spełnienia i regeneracji, natomiast 9 ramion oznacza osiągnięcie stabilności.

Obraz
© deviantart | 2Face-Tattoo

Tatuaż księżyc

Księżyc to kształt, który obok serca i gwiazdki, cieszy się ogromnym powodzeniem w świecie tatuażu. Księżycowe tatuaże pojawiają się najczęściej na dłoniach, bokach palców, za uchem czy na szyi. Poza popularnym przedstawieniem księżyca w formie rogala, coraz modniejsze jest tatuowanie sobie w wersji minimalistycznej faz księżyca.

Obraz
© iStock.com | Fortune Johnny

Tatuaż trójkąt

Trójkąty zazwyczaj mają religijne znaczenie, co wiąże się na przykład z nawiązaniem do Trójcy Świętej. Ponadto oznacza ciągłość czasu, czyli przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Analogicznie - początek, środek i koniec. Znaczenie przy tatuażu w kształcie trójkąta ma także jego ustawienie. Ponieważ wierzchołek skierowany ku górze oznacza osoby twardo stąpające po ziemi, natomiast ku dołowi, osoby, które nie przywiązują wagi do rzeczy materialnych.

Obraz
© Instagram.com

Tatuaż ze słowem

Krótkie słowa-hasła to świetny pomysł na minimalistyczny tatuaż. Słowo może być mocnym lub luźnym skojarzeniem z daną osobą, sytuacją, pasją, wiarą czy wspomnieniem. W takim tatuażu bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej czcionki, która przy małym jej rozmiarze nadal pozostanie czytelna. Przy wyborze słowa z obcego języka, upewnij się, że tatuujesz poprawny jego zapis. W tej sytuacji od oryginalności bardzo blisko do śmieszności.

Obraz
© Facebook.com

Tatuaż ptak

Ptaki symbolizują wolność, ulotność i lekkość. Przy wyborze ptasiego tatuażu warto się zastanowić nad wyborem odpowiedniego gatunku. Każdy ptak bowiem symbolizuje coś innego, więc zasadniczą różnicą jest wytatuowanie sobie sowy, jaskółki, żurawia czy orła.

Obraz
© Facebook.com | Fabio Aita

Tatuaż jako drobna biżuteria

Kokardki, diamenty czy maleńkie ozdoby wytatuowane na palcach wspaniale zastąpią biżuterię. Takie tatuaże mogą być wykonane jedną, czarną kreską lub dla urozmaicenia tej swoistej biżuterii pokolorowane na wybraną barwę. Ciekawym pomysłem jest także blendowanie kontrastowych kolorów, na przykład błękitu z fioletem.

Obraz
© Facebook.com | Tattoo Factory

Tatuaż i wzory fizyczno-chemiczne

Nie gaśnie popularność tatuaży wykorzystujących chemiczne, matematyczne bądź fizyczne zapisy związków, równań czy reakcji. Ważne jednak, by nie pójść ślepo za modą i nie wytatuować sobie czegoś, czego absolutnie nie chcielibyśmy nosić na swoim ciele. Podobnie jak w przypadku obcych słówek, dwa razy sprawdź, niż wytatuujesz sobie chemiczny wzór serotoniny.

Obraz
© flickr.com | the real Tiggy