Trwa ładowanie...

Tatuaż serce, trójkąt czy księżyc? Popularne kształty w minimalistycznych tatuażach

Tatuaż serce, gwiazdka, trójkąt czy księżyc to minimalistyczna wersja trwałych ozdób na ciele. To drobne i najczęściej namalowane jedną kreską symbole, które zazwyczaj wyrażają coś więcej niż ich tradycyjne znaczenie. Maleńkie tatuaże najczęściej nawiązują do pasji, zawodów, sekretów, a także osobowości ich właścicieli. Jakie kształty należą do największych trendów w tatuażu w 2018 roku?

Tatuaż serce, trójkąt czy księżyc? Popularne kształty w minimalistycznych tatuażachŹródło: Facebook.com, fot: SanMan Tattoo Parlor
d15ufl4
d15ufl4

Tatuaż serce

Tatuaż z maleńkim serduszkiem to urocza ozdoba ciała. Takie tatuaże najczęściej pojawiają się na dłoniach, palcach, obojczykach czy za uchem. Popularne są również symetryczne minimalistyczne tatuaże, gdzie serca znajdują się na przykład na prawym i lewym kolanie czy łokciach. Minimalistyczny tatuaż serce może być również wzbogacony o dodatkowe elementy, jak maleńka wstążka czy wybrana litera alfabetu, która będzie oznaczała ukochaną osobę lub wspomnienie.

Minimalistyczny tatuaż serce może zastąpić delikatną biżuterię. iStock.com
Minimalistyczny tatuaż serce może zastąpić delikatną biżuterię. Źródło: iStock.com, fot: CokaPoka

Tatuaż gwiazdka

Tatuaż w kształcie gwiazdy to bardzo popularny wzór, który często zdobi okolice karku, obojczyka, ucha czy przegubu. W największym skrócie gwiazda symbolizuje wskazówkę, podpowiedź, pomoc, wsparcie, punkt orientacyjny. Gwiazda jest światłem w ciemności, symbolem prawdy, a także urzeczywistnieniem boskiej iskry w każdym człowieku. Znaczenie tatuażu z gwiazdą jest uzależnione również od liczby ramion posiadanych przez ten symbol. Gwiazda siedmioramienna zatem jest związana z duchowością, ośmioramienna to symbol spełnienia i regeneracji, natomiast 9 ramion oznacza osiągnięcie stabilności.

Tatuaż mini w kształcie gwiazdki idealnie prezentuje się za uchem. deviantart
Tatuaż mini w kształcie gwiazdki idealnie prezentuje się za uchem. Źródło: deviantart, fot: 2Face-Tattoo

Tatuaż księżyc

Księżyc to kształt, który obok serca i gwiazdki, cieszy się ogromnym powodzeniem w świecie tatuażu. Księżycowe tatuaże pojawiają się najczęściej na dłoniach, bokach palców, za uchem czy na szyi. Poza popularnym przedstawieniem księżyca w formie rogala, coraz modniejsze jest tatuowanie sobie w wersji minimalistycznej faz księżyca.

Wykorzystanie motywu faz księżyca to świetny pomysł na minimalistyczny tatuaż. iStock.com
Wykorzystanie motywu faz księżyca to świetny pomysł na minimalistyczny tatuaż. Źródło: iStock.com, fot: Fortune Johnny

Tatuaż trójkąt

Trójkąty zazwyczaj mają religijne znaczenie, co wiąże się na przykład z nawiązaniem do Trójcy Świętej. Ponadto oznacza ciągłość czasu, czyli przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Analogicznie - początek, środek i koniec. Znaczenie przy tatuażu w kształcie trójkąta ma także jego ustawienie. Ponieważ wierzchołek skierowany ku górze oznacza osoby twardo stąpające po ziemi, natomiast ku dołowi, osoby, które nie przywiązują wagi do rzeczy materialnych.

Geometryczne kształty, takie jak trójkąty to popularne wzory minimalistycznych tatuaży. Instagram.com
Geometryczne kształty, takie jak trójkąty to popularne wzory minimalistycznych tatuaży. Źródło: Instagram.com

Tatuaż ze słowem

Krótkie słowa-hasła to świetny pomysł na minimalistyczny tatuaż. Słowo może być mocnym lub luźnym skojarzeniem z daną osobą, sytuacją, pasją, wiarą czy wspomnieniem. W takim tatuażu bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej czcionki, która przy małym jej rozmiarze nadal pozostanie czytelna. Przy wyborze słowa z obcego języka, upewnij się, że tatuujesz poprawny jego zapis. W tej sytuacji od oryginalności bardzo blisko do śmieszności.

Krótkie słowa-symbole często są wykorzystywane w mini-tatuażach. Facebook.com
Krótkie słowa-symbole często są wykorzystywane w mini-tatuażach. Źródło: Facebook.com

Tatuaż ptak

Ptaki symbolizują wolność, ulotność i lekkość. Przy wyborze ptasiego tatuażu warto się zastanowić nad wyborem odpowiedniego gatunku. Każdy ptak bowiem symbolizuje coś innego, więc zasadniczą różnicą jest wytatuowanie sobie sowy, jaskółki, żurawia czy orła.

W minimalistycznych tatuażach nierzadko wykorzystuje się motyw ptaka. Facebook.com
W minimalistycznych tatuażach nierzadko wykorzystuje się motyw ptaka. Źródło: Facebook.com, fot: Fabio Aita

Tatuaż jako drobna biżuteria

Kokardki, diamenty czy maleńkie ozdoby wytatuowane na palcach wspaniale zastąpią biżuterię. Takie tatuaże mogą być wykonane jedną, czarną kreską lub dla urozmaicenia tej swoistej biżuterii pokolorowane na wybraną barwę. Ciekawym pomysłem jest także blendowanie kontrastowych kolorów, na przykład błękitu z fioletem.

Wytatuowana kokardka na placu to idealna alternatywa dla pierścionka. Facebook.com
Wytatuowana kokardka na placu to idealna alternatywa dla pierścionka. Źródło: Facebook.com, fot: Tattoo Factory

Tatuaż i wzory fizyczno-chemiczne

Nie gaśnie popularność tatuaży wykorzystujących chemiczne, matematyczne bądź fizyczne zapisy związków, równań czy reakcji. Ważne jednak, by nie pójść ślepo za modą i nie wytatuować sobie czegoś, czego absolutnie nie chcielibyśmy nosić na swoim ciele. Podobnie jak w przypadku obcych słówek, dwa razy sprawdź, niż wytatuujesz sobie chemiczny wzór serotoniny.

Równania fizyczne w ostatnich latach są popularnym trendem w świecie tatuaży. flickr.com
Równania fizyczne w ostatnich latach są popularnym trendem w świecie tatuaży. Źródło: flickr.com, fot: the real Tiggy
d15ufl4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15ufl4