Trwa ładowanie...

Tego faceci tak naprawdę chcą w związku

My, kobiety, pragniemy, aby facet był czuły, opiekuńczy i wyrozumiały. Znamy nasze potrzeby i oczekiwania odnośnie drugiej połówki. Ale czy wiemy, czego on chce od nas i jak wygląda dla niego idealny związek? Oto kilka rzeczy, które faceci najczęściej oczekują od kobiet.

Tego faceci tak naprawdę chcą w związkuŹródło: 123RF.COM
d2p5hlj

My, kobiety, pragniemy, aby facet był czuły, opiekuńczy i wyrozumiały. Znamy nasze potrzeby i oczekiwania odnośnie drugiej połówki. Ale czy wiemy, czego on chce od nas i jak wygląda dla niego idealny związek? Oto kilka rzeczy, które faceci najczęściej oczekują od kobiet.

Dla wybranki serca faceci są w stanie zrobić bardzo dużo – zapraszać do restauracji, zabierać na wakacje, wyremontować własnoręcznie mieszkanie (choć gdyby mieszkali sami pewnie nie kiwnęliby palcem).

1. Lubią się czuć jak nasi bohaterowie

Robią to dlatego, ponieważ nas kochają oraz dlatego, ponieważ lubią mieć poczucie, że dobrze traktują swoją kobietę. A my powinnyśmy to doceniać i… chwalić naszych bohaterów. Dla facetów pochwała z ust ukochanej to ważny sygnał, że wszystko jest w porządku. Oni po prostu lubią, kiedy nam jest dobrze dzięki nim.

d2p5hlj

2. Akceptacja

Każdy facet od czasu do czasu zachowuje się jak mały chłopiec, grając godzinami w gry komputerowe albo „bawiąc się” pod maską samochodu. Wielu ma też problemy z wykonywaniem czynności, które dla nas są proste – np. zmywając naczynia ciągle coś tłucze, albo zostawia po sobie brudną toaletę. No i to, czego my, kobiety, nie lubimy najbardziej – zapomina o sprawach, o których mówiłyśmy mu sto razy i które są dla nas naprawdę ważne. Każdy facet potrzebuje jednak poczucia, że pomimo swoich niedoskonałości akceptujemy go takiego, jakim jest.

3. Informacja

Wiele kobiet nie mówi swoim mężczyznom o sobie i własnych pragnieniach. Tymczasem dla nich to ważna informacja. Czego chcemy od partnerów? Dlaczego coś nas złości? Oni nie zawsze to wiedzą, a brak porozumienia to pierwszy krok do kłótni. Zbyt często my, kobiety, oczekujemy od mężczyzn, aby interpretowali nasze zachowania, nie dając im jasnych podpowiedzi. Z naszego punktu widzenia niektóre sprawy wydają się oczywiste; dla nich jednak oczywiste nie są. Faceci myślą inaczej i w swoich działaniach kierują się innymi pobudkami niż kobiety. Dlatego udany związek to taki, w którym kobiety potrafią informować partnerów o swoich oczekiwaniach. Dlaczego akurat my? Dlatego, że nam o wiele łatwiej jest wywnioskować, o co chodzi mężczyźnie, jeśli akurat ma „zły dzień”. Oni w obserwacji i interpretacji zachowań są o wiele gorsi…

4. Udany seks

Dla facetów jest to jeden z ważniejszych wyznaczników udanego związku. Zarówno oni, jak i my, poszukujemy w seksie bliskości oraz czułości, a także potwierdzenia, że jesteśmy kochani i że nasza druga połówka nas pragnie i pożąda. W związku, w którym seks jest właśnie taki, nie musimy się raczej obawiać, że facet będzie nas zdradzał.

5. Zrozumienie

Faceci są wzrokowcami, dlatego tak często zdarza się im na ulicy oglądać za ładnymi dziewczynami. Czasem robią to nawet w naszej obecności. Nie musi to jednak wcale oznaczać, że już nas nie kochają albo że szukają sobie innej (z reguły tak właśnie interpretujemy ich spojrzenia rzucane w stronę kobiet). Oni po prostu lubią czasem popatrzyć na ładne ciała i nie jesteśmy w stanie tego zmienić – taka już ich męska natura. Dlatego zamiast w takim momencie wszczynać awanturę albo robić scenę zazdrości, można po prostu przejść nad tym do porządku dziennego, a jeśli zdarza mu się to naprawdę często, po prostu zażartować na ten temat. Facet doceni fakt, że go rozumiemy.

d2p5hlj

6. Komunikacja

Czyli zarówno umiejętność mówienia, jak i słuchania. Jak już powiedzieliśmy, dla facetów ważne jest wiedzieć, czego od nich oczekujemy, i naszym zadaniem jest im to wyjaśnić. Oni jednak też lubią, kiedy się ich słucha. Faceci o wiele gorzej radzą sobie z wyrażaniem własnych uczuć i, ogólnie rzecz biorąc, nie lubią tego robić. Jeśli jednak będziemy mówić im otwarcie o swoich potrzebach, nie zapominając zapytać o ich pragnienia, bardzo to docenią.

7. Wsparcie

Mężczyźni potrzebują wsparcia ze strony swoich partnerek – nawet jeśli wydaje się, że decydują o wszystkim sami. Lubią kiedy decyzje, które podejmują, spotykają się z akceptacją ze strony ich kobiety. Oczywiście nie oznacza to, że powinnyśmy się zgadzać zawsze i na wszystko, co oni nam proponują. W ważnych życiowych sprawach faceci oczekują jednak, że będziemy ich wspierać.

8. Niezależność życiowa

Najbardziej pociągają ich kobiety, które mają własne życie i nie wyrzekają się go po wstąpieniu w związek. A własne życie to znaczy własne grono przyjaciół, hobby oraz ulubione lektury. Ich po prostu pociąga inność i niezależność. Partnerka, która, oprócz życia w związku, ma własne zainteresowania, jest o wiele bardziej interesująca niż taka, która cały czas poświęca tylko facetowi i domowi. Poza tym taka partnerka jest w stanie zrozumieć, że mężczyzna także ma swoje pasje i swoich przyjaciół, z którymi chce się od czasu do czasu spotkać na osobności. Mężczyźni nie lubią poczucia usidlenia w związku, dlatego też pewna niezależność partnerów wobec siebie może okazać się na dłuższą metę elementem spajającym związek.

Na podst. mindbodygreen.com

d2p5hlj

Anna Loska/(gabi)

ZOBACZ:

Przepis na udany związek

<

d2p5hlj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2p5hlj