UrodaCiało i twarzTego potrzebuje skóra po menopauzie. Pielęgnacja cery dojrzałej

Tego potrzebuje skóra po menopauzie. Pielęgnacja cery dojrzałej

Sucha, wiotka i wrażliwa skóra twarzy i okolic to jedne z symptomów głębszych zmian na tle hormonalnym, które przebiegają około 50 roku życia. Aby zniwelować widoczne oznaki tych procesów, pomocne będą: zmiana nawyków żywieniowych, zdrowotnych, a także tych, które odpowiadają za nasz wygląd, czyli pielęgnacyjnych.

Tego potrzebuje skóra po menopauzie. Pielęgnacja cery dojrzałej
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

03.04.2020 | aktual.: 03.04.2020 10:08

W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

Podaruj sobie nieco młodości

Spadający poziom estrogenu i ilości lipidów powoduje spadek kondycji skóry, utrata kolagenu i elastyny wywołuje szybsze powstawanie zmarszczek. Skuteczna profilaktyka przeciwstarzeniowa powinna zacząć się dużo wcześniej, ale początek menopauzy określa się jako hormonalną rewolucję, dlatego to też ważny moment i odpowiednia chwila na zastosowanie bogatszych formuł kosmetyków. Możliwe, że kilka prostych zmian wystarczy, aby polepszyć stan skóry, a przez to także samopoczucie.

Przeciwdziałaj starzeniu się skóry

Zmiany hormonalne i biologiczne są widoczne na twarzach, szyjach i dekoltach kobiet w trakcie menopauzy i po menopauzie. Z wiekiem naskórek staje się cieńszy i następuje redukcja funkcji gruczołów łojowych. Skóra jest przez to wrażliwsza i nie broni się przed czynnikami zewnętrznymi ochronną warstwą. Zapewnij jej odpowiednią ochronę, a spowolnisz pogłębianie się zmarszczek.

Zauważalne stają się: wyostrzenie rysów twarzy i wiotkość skóry w miejscach, gdzie jest bardzo cienka, a w szczególności w okolicy oczu. Zanim zdecydujesz się na zabieg u kosmetologa lub interwencję chirurga, sięgnij po ukierunkowaną pielęgnację. Dostarczenie skórze składników, które skóra traci w naturalnych procesach, jest możliwe dzięki odpowiednim formułom kosmetyków.

Zmiany hormonalne, czyli jakie?

Burza hormonalna w okresie menopauzy zmienia wiele w organizmie kobiety. Najważniejsze zmiany to spadek poziomu estrogenu oraz hormonu DHEA, który odpowiada za młody wygląd skóry, jej napięcie, promienność i koloryt. Według różnych źródeł skóra po menopauzie traci go nawet do 90 proc., ale można ujędrnić i wygładzić skórę np. eliksirem lub regenerującym serum do twarzy.

Hormonalne przemiany odpowiadają też za spowolnienie naturalnego procesu złuszczania naskórka. Po menopauzie więcej zbędnych komórek zalega na skórze i w jej zakamarkach, a w szczególności w głębszych zmarszczkach i bruzdach. Warto więc wspomóc jej usuwanie delikatnym, ale skutecznym peelingiem i robić staranny demakijaż. Mogłoby się wydawać, że "męczenie" wrażliwej skóry złuszczającym zabiegiem może okazać się negatywne w skutkach. Peeling enzymatyczny i chemiczny usuwa zalegające drobinki delikatnie i dzięki temu pozwala wniknąć kosmetykom odżywczym głębiej.

Nawet skuteczny krem pod oczy czy serum redukujące zmarszczki nie spełnią swojego zadania, jeśli napotkają barierę w postaci zrogowaciałego naskórka. Standardowe oczyszczanie przy użyciu żelu oczyszczającego i płynu micelarnego może nie wystarczyć, dlatego raz na jakiś czas wykonaj peeling, przetrzyj twarz tonikiem, a następnie nałóż regeneracyjną maskę. Rytuał pielęgnacyjny możesz wzbogacić kroplą serum spłycającego zmarszczki.

W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

Komentarze (22)