ycipk-2pv3wj

Telewizja szkodzi nawet aktywnym

Dzieci, spędzające ponad dwie godziny dziennie przed komputerem lub telewizorem, mają słabszą koncentrację, są niegrzeczne i mają trudności w relacjach interpersonalnych, nawet jeśli są aktywne fizycznie, donoszą najnowsze badania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Telewizja szkodzi nawet aktywnym
(Jupiterimages)
ycipk-2pv3wj

Dzieci, spędzające ponad dwie godziny dziennie przed komputerem lub telewizorem, mają słabszą koncentrację, są niegrzeczne i mają trudności w relacjach interpersonalnych, nawet jeśli są aktywne fizycznie, donoszą najnowsze badania. Poprzednie badania zasugerowały, że dzieci, które dużo czasu spędzają przed telewizorem lub komputerem, są bardziej narażone na problemy z koncentracją i komunikacją, a także problemy psychiczne i otyłość.

Badanie to nie dowiodło jednak, czy efekty te spowodowane są brakiem aktywności fizycznej, spowodowanym długim siedzeniem przed ekranem.
- Wielu ludzi zastanawiało się, czy bez znaczenia pozostaje spędzanie dużej ilości czasu przed komputerem, jeśli jest się fizycznie aktywnym - powiedziała Angie Page z University of Bristol, w Wielkiej Brytanii.

Aby odpowiedzieć na to pytanie Page, wraz z zespołem badawczym, poprosiła 1013 dzieci, w wieku od 10 do 11 lat, aby nosiły akcelerometry przez siedem dni, w celu zmierzenia w jakim stopniu są aktywne fizycznie. Uczestnicy zostali również przepytani na temat korzystania z komputera i telewizji, nie biorąc pod uwagę korzystania z nich dla potrzeb edukacyjnych lub w celu odrobienia pracy domowej.

ycipk-2pv3wj

Dzieci, które przez ponad dwie godziny w ciągu dnia oglądały telewizję były o 61 procent bardziej skłonne do problemów z koncentracją, emocjonalnych i społecznych. Podobnie było z komputerem, w przypadku którego 59 procent dzieci miało tego typu problemy.

Okazuje się, że ćwiczenia fizyczne nie rekompensują złego wpływu kontaktu z tego typu mediami. Akcelerometry wykazały, że nawet jeśli dziecko przez ponad godzinę dziennie wykonywało ćwiczenia fizyczne, to i tak nie miało lepszych wyników, jeśli przez następne dwie siedziało przed telewizorem. Wśród aktywnych dzieci, niewiele mniej, bo 54 procent miało podobne problemy.

POLECAMY: * WIĘCEJ DZIECI Z MYŚLAMI SAMOBÓJCZYMI*

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2pv3wj

ycipk-2pv3wj
ycipk-2pv3wj